En fazla çöp toplayana çiçek hediye ediliyor

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Denizli Belediyesi, evsel atıkların geri dönüşümünün sağlanarak ekonomiye kazandırılması için başlattığı atıkların ayrı toplanması çalışmalarında en çok başarı gösteren apartman ve site yöneticileriyle vatandaşları çiçekle ödüllendiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuşpınar, Mehmetçik, Yenişehir, Çamlık ve Atakent mahallelerinde evsel atıkların bilinçli toplatılması için çeşitli etkinlikler tertip edildi. Hutbelere bile mevzu edilen evsel atıkların ekonomiye kazandırılmasına en fazla katkı sağlayanlar çiçeklerle ödüllendiriliyor.

Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Oğuz ve Temizlik İşleri Müdürü Rafet Şahin, Atakent Mahallesi'nde evsel atıkların toplanmasında örnek çalışma sergileyen apartman sakini ve site yöneticilerine birer çiçek ve teşekkür belgesi verdi.

Evsel atıkların geri dönüşümünün sağlanmasının önemini vurgulayan Oğuz, "2004 yılında başladığımız, atıkların ayrı toplanması çalışmalarını beş mahallede sürdürüyoruz. Amacımız uygulamayı yıl sonuna kadar Denizli geneline yaygınlaştırmaktır." dedi.

Yenişehir Çınar Sitesi yöneticisi Erkan Ayar ve site sakini Mehmet Beri'ye teşekkür belgelerini veren Oğuz, site bahçesine dikilmek üzere 100 çiçek fidanını da teslim etti.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, atıkların ekonomiye kazandırılmasında elde ettiği gelirlerle yaşlı ve engellilere hizmetin yanısıra öğrencilere burs veriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious