En garip seçim!

En garip seçim!.10354
  • Giriş : 16.06.2008 / 23:22:00

Böyle seçim görülmedi. Seçmenler öyle birini seçtiler ki, dünyada bu bir ilk oldu. Tarihe geçen seçimde bakın kim başkan oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Romanya'nın bir köyünde yapılan belediye başkanlığı seçiminde seçmenler, yeniden aday olan ancak seçim günü ölen belediye başkanını vefat ettiğini bilmelerine rağmen yeniden seçtiler.

Yaklaşık 20 yıl belediye başkanlığı yaptığı köyde seçimler için oy verme işleminin başlamasından hemen sonra karaciğer rahatsızlığından yaşamını yitiren Neculai Ivascu (57), 23 oy farkla seçimi kazandı.

ÖLDÜĞÜNÜ BİLDİKLERİ HALDE SEÇTİLER

Yerel bir yetkili, Ivascu'nun rakibi George Dobrescu'nun seçimi kazanması durumunda yeniden oylama yapılmaması için oy verme işleminin sürmesi kararı alındığını kaydetti.

Ivascu'ya oy veren seçmenler ise rakibinin kazanmasını istemedikleri için öldüğünü bildikleri halde Ivascu'ya oy verdiklerini söyledi.

Oylama sonucu yetkililerin görevi, seçimden ikinci çıkan adaya verdiği ancak Ivascu'nun partisi muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti'nin ve bazı seçmenlerin seçimlerin yenilenmesi çağrısında bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious