En gelişmiş hedef tespit sistemleri kullanıldı

En gelişmiş hedef tespit sistemleri kullanıldı.13112
  • Giriş : 18.01.2008 / 14:50:00

Salı günü düzenlenen operasyonda 60 terör örgütü PKK noktasının vurulduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'a salı günü düzenlenen operasyonun görüntülerini yayınlandı. Operasyonda 60 terör örgütü PKK noktasının vurulduğu açıklandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 15 Ocak 2008 tarihinde Irak'ın kuzeyinde PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne karşı icra ettiği hava harekatının sonuçları ile ilgili değerlendirmeler devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı, harekat esnasında Zap-Şivi bölgesinde 4, Avaşin-Basyan bölgesinde 2 ve Hakurk bölgesinde 2 olmak üzere; sadece terör örgütünün kullandığı teyit edilmiş çok sayıda tesisi içeren, toplam 8 adet hedef grubu (yaklaşık 60 hedef), savaş uçakları tarafından ateş altına alındığı bildirildi.

Genelkurmay açıklamada şu ifadeleri kullandı: "En gelişmiş hedef tespit ve atış kontrol sistemlerinin kullanıldığı hava harekatında, ateş altına alınan tüm hedefler tam isabetle vurulmuştur. Bu kapsamda; PKK terör örgütünce kullanılan 5 adet komuta, 2 adet muhabere, 15 adet eğitim ve 12 adet lojistik tesisi ile 18 adet muhtelif sığınak/barınak, 2 adet uçaksavar mevzii (mürettebatı ile birlikte) ve 4 adet silah/mühimmat deposu tahrip edilmiştir. Söz konusu tesislerde bulunan çok miktarda silah, mühimmat ve malzeme kullanılamaz hale getirilmiştir. Teröristlerin kayıplarını belirlemek için gereken çalışmalar muhtelif vasıtalarla sürdürülmektedir.Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine verilen yetki çerçevesinde operasyonlarına kararlılıkla devam edecektir."

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious