"En güçlü aday biziz"

  • Giriş : 24.02.2008 / 12:44:00

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, bu sezon yaşadıkları hakem hatalarına rağmen Turkcell Süper Lig'de halen şampiyonluğun en güçlü adayı olduklarını söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kulübün olağan idari ve mali genel kurulunda konuşan Öner, Fortis Türkiye Kupası'nı üst üste 3. kez almayı hedeflediklerini belirterek, ''2007-08 sezonunun ilk yarısında hepinizin yakinen takip ettiği ve de bildiği gibi, yaşadığımız hakem hataları nedeniyle göz göre göre kaybedilen puanlara rağmen, zirvenin içinde kalıp şampiyonluk mücadelesini sürdüren takımımız, halen süper ligde şampiyonluk hedefinin en güçlü adaylarından birisidir'' dedi.

Geçen sezonun bitmesinin ardından dürüst kişiliği, çalışkanlığı ve başarıları ile tanınan kendi evlatları Ertuğrul Sağlam'ı takımın başına getirdiklerini kaydeden Kenan Öner, şunları söyledi:

''Her biri Beşiktaş formasının değerini ve anlamını bilen futbolculardan oluşan, genç ve kaliteli kadromuza, aynı anlayışı benimseyebilecek, mücadeleci yıldız futbolcular ekleyerek, özlenen başarılara ulaşabilecek bir takım oluşturma gayreti içinde olduk. Kulübümüzün gözbebeği olarak baktığımız, her zaman övündüğümüz ve emek verdiğimiz altyapımızdan Beşiktaş ahlakına sahip, takımımızın ve milli takımın geleceğini oluşturacak yıldızları yetiştirmeye devam ediyoruz. PAF takımımızdan (A) takımımıza aralıklarla kazandırılan 11 oyuncumuz, yaptığımız önemli çalışmaların en kısa vadedeki karşılığıdır. Bu anlamda altyapımızdan yetişen oyuncularımız Serdar Özkan ve İbrahim Kaş'ın 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarında (A) Milli takımımızın formasını giymeleri ve kulübümüzü temsil etmeleri, hepimizi gururlandırmıştır.''

Kenan Öner, kulüp bünyesinde çeşitli branşlarda yaklaşık 3 bin kadar sporcunun eğitim aldığını ifade ederek, ''Spor okullarımız, kulübümüz için hem önemli bir gelir kaynağı, hem altyapılarımızı besleyen sporcu kaynağı, hem de Beşiktaşlılığın temellerinin atıldığı bir birim olarak düşünülmüştür. Başkanımızın konuşmasında değindiği, Beşiktaş Spor Akademisi faaliyete geçtiğinde bu birimlerle koordineli bir biçimde çalışarak, tüm sporcuların bilimsel şekilde yetiştirilmesine imkan sağlayacaktır'' diye konuştu.

Öner, sportif çalışmaların yanı sıra idari alandaki faaliyetleri neticesinde kulübü ileriye taşıyacak projelere imza atıldığını ve Beşiktaş'ın gelirlerini artıracak çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, ''Bu doğrultuda yürüttüğümüz geceli gündüzlü çalışmalar neticesinde, rakipleri içerisinde aktif değerleri en yüksek hale gelen ve maddi olarak sabit gelir bakımından en güçlü olan kulüp, göğsümüzü gererek ve onur duyarak ifade etmek istiyorum ki büyük Beşiktaş'dır'' dedi.

Genel sekreter Öner, kendi içlerinde tek yürek oldukları takdirde birbirlerine sarılarak dayanışma içerisinde olmaları durumunda Beşiktaş'ın önünün açık ve güzel olacağını dile getirdi.

BJK Müzesi'nin Türkiye'de Kültür Bakanlığı tarafından onaylı özel müzeler kapsamına alınan ilk spor müzesi olarak tarihi bir ilki gerçekleştirdiğini kaydeden Kenan Öner, ''Ulu Önder Atatürk'ün sevgi ve ilgi duyduğu, kader birliği ettiği ilk spor kulübü olmanın gururunu yaşarken, İletişim Komitemiz tarafından yapılan faaliyetlerle de ''Ata''yı Beşiktaş'la özdeşleştirdik. Atatürk'ün eserlerini yaşatmayı birinci vazifemiz kabul edip, 23 Nisanlar'da, Cumhuriyet Bayramları'nda, 19 Mayıs'larda, 30 Ağustoslar'da organizasyonlar düzenleyen tek spor kulübüyüz'' diyerek sözlerini tamamladı.

-BORÇ 90 MİLYON YTL-

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu ise üyelere mali konularda bilgi verdi.

Soğancıoğlu, 31 Aralık 2007 tarihi itibariyle kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in alacağı dışında borcun 50.6 milyon YTL olduğunu söyledi.

Ertunç Soğancıoğlu, Demirören'e olan borcun ise 34 milyon dolar olduğunu kaydetti.

Bu arada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin borcunun 69 milyon 642 bin YTL olduğu, AŞ'nin alacağının ise 28 milyon 68 bin YTL'yi bulduğu açıklandı. Derneğin borcunun ise 51 milyon 68 bin YTL, alacağının ise 3 bin 591 YTL olduğu ifade edildi.

Kulübün toplam borcunun ise 90 milyon 89 bin YTL olduğu açıklandı.

Toplantıda söz alan denetleme kurulu başkanı Alper Kuş ise yaptıkları çalışmalarla ilgi bilgi vererek, ''Yönetim kurulunun ibra edilmesini siz genel kurul üyelerinin oylarına sunuyorum'' dedi.

Bu arada divan kurulunun faaliyet raporunu okuyan divan kurulu yönetim kurulu üyesi ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu Mehmet Özdilek, üyelerden büyük alkış aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious