En güzel Angelina, en çirkin Britney

En güzel Angelina, en çirkin Britney .10212
  • Giriş : 21.09.2007 / 14:10:00

HD'de en güzel ve en çirkin görünen ünlüler belirlendi işte o liste

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Renk zenginliği ve gerçeğe yakın film kalitesinde görüntü veren yüksek çözünürlüklü televizyonlarda (High-Definition- HD) en güzel ve en çirkin görünen ünlüler belli oldu. Amerikalı film yıldızı Angelina Jolie, `HD tipi televizyonlarda en güzel görünen ünlü' sıralamasında birinci olurken, ünlü şarkıcı Britney Spears ise `en çirkin görünen ünlü' oldu.

Ünlülerin cilt, beden ve yüz yapısını gerçeğe en yakın olarak izleyicilere aktaran HD teknolojisinde, çirkin görünenler dalında, skandallar karaliçesi Britney Spears koltuğunu kimseye kaptırmadı. TV Predictions'ın dördüncü kez açıkladığı listeye göre, bugünkü televizyon yayınlarının 5 kat daha fazla yüksek çözünürlükte izlenebilmesini sağlayan ve mükemmeliğin yanısıra kusurları da acımasızca gösteren HD televizyonlarda en güzel görünen ünlü, başarılı aktris Angelina Jolie oldu. Jolie'yi, Catherine Zeta-Jones ile Katherine Heigl izledi.

Son zamanlarda müzik yaşamından çok skandallarıyla gündeme gelen pop müzik yıldızı Britney Spears'in, HD'de en az 10 yıl daha yaşlı göründüğü, göz ve dudak çevresindeki kırışıklıkların açıkça görülebildiği belirtilirken en güzel görünen yıldız seçilen Angelina Jolie'nin ise kusursuz bir cilde sahip olduğu, dolgun dudaklarını çekiciliğinin en az on kat daha arttığı belirtildi.

HD yayınları, özellikle spor karşılaşmalarında ve doğa belgesellerinde renklerin zenginliği ve gerçeğe yakın film kalitesinde görüntüleri ile izleyicilerin seyir zevklerini artırıyor. HD'nin bugünkü yayınlardan farkı, LCD ve plazma gibi büyük ekran düz panel ekranlarda kolaylıkla farkediliyor. Normal bir televizyondaki çözünürlük 400 bin piksel iken, HD teknolojisiyle uyumlu televizyonda bu rakam toplam 2 milyon pikseli buluyor. Televizyondaki resim 5 katı fazla kaliteli hale gelerek, izleyicilere daha gerçekçi bir görüntü sunuyor.

HD'de en güzel görünen ünlüler sıralaması şöyle:

1. Angelina Jolie 2. Catherine Zeta-Jones 3. Katherine Heigl 4.David Beckham 5. Eva Longoria 6. Beyonce Knowles 7. Justin Timberlake 8. Michelle Pfeiffer 9. Reese Witherspoon 10. Jessica Alba

En çirkin görünenler ise şöyle:

1. Britney Spears 2. Brad Pitt 3. John Travolta 4. Sylvester Stallone 5. Michael Jackson 6. Kate Winslet 7. Bill Maher 8. Dr. Phil 9. Glenn Close 10. Celine Dion

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious