'En Hain Kürt' olarak kimleri ilan etti?

'En Hain Kürt' olarak kimleri ilan etti?.11261
  • Giriş : 06.01.2009 / 08:07:00

PKK'nın sözde yöneticilerinden Fehman Hüseyin, terör örgütünün TRT Şeş'ten rahatsızlığının ne düzeyde olduğunu açığa vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TRT Şeş, terör örgütü PKK'yı fena halde rahatsız etti. Bu kanalda çalışanlar 'En tehlikeli ve hain Kürt' ilan edildi. Bakın Bahoz kod adlı Fehman Hüseyin ne dedi...

PKK'nın üst düzey yöneticisi Bahoz Erdal kod adlı Suriyeli Fehman Hüseyin, TRT'nin yayın hayatına başlayan Kürtçe kanalında çalışanları 'En hain Kürt' ilan etti.

PKK'nın bir yayın organına konuşan Fehman Hüseyin, terör örgütünün TRT Şeş konusundaki rahatsızlığının ne düzeyde olduğunu açığa vurdu. Örgüt yöneticisi Hüseyin'e göre 'En tehlikeli ve hain Kürt' TRT Şeş'te çalışan Kürtler...

İşte Fehman Hüseyin'in TRT Şeş İle İlgili Sözleri...

* Son dönemlerde 'Siyasi koruculuk' Kürt litaratürüne girdi. Sizce ne anlama geliyor bu 'siyasi koruculuk'?

"Askeri koruculuk deşifre olmuş, etkisiz hale gelmiştir. Artık Kürtleri o yönüyle kullanamadıkları için daha sinsi bir biçimde tekrar işbirlikçi Kürdü, hain Kürdü yaratmaya, örgütlemeye tekrar Kürt Özgürlük Hareketi'ne karşı kullanmaya çalışıyorlar. AKP örgütlenmesi Kürdistan'da aslında siyasi koruculuktur siyasi cahşlıktır. Siyasi cahşlık dediğimiz budur. Kayserili tüccar misali gibi Kürt kılıfı ve Kürt boyası kullanarak egemen sistemin politikaları sunuluyor. Aslında askeri koruculuktan çok daha tehlikeli bir durumu ifade ediyor.

Onun için AKP teşkilatlarında yer alanlar, aday olanlar, parlamenterlik yapanlar, bu açtıkları TRT 6'da çalışanların hepsi bu kapsama giriyor. İşte ben de Kürdüm Kürtçe konuşuyorum diyerek halkımızı kandırmaya çalışıyorlar. Oysa en tehlikeli Kürdün, en hain Kürdün bunlar olduğu açıktır. Onun için biz halkımızın bu tür çabalara karşı duyarlı olması gerektiğini söylüyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*