En iyi pizzayı Çinliler yaptı

En iyi pizzayı Çinliler yaptı .43009
  • Giriş : 15.09.2007 / 18:02:00

Dünyanın değişik ülkelerinden gelen pizza ustalarının maharetlerini sergilediği 'Pizza Festivali'nin ilki, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Moskova’daki festivale 15 değişik ülkeden katılan ustalar, kendi gelenek ve yemek kültürüne uygun olarak hazırladıkları pizzaları fırına attı.

Pizza ustalarını desteklemeleri için ünlü sanatçıların davet edildiği festivalde özellikle, Rus, Ermeni, Bulgar, İsrailli, Amerikalı, Fransız ve Yunanlı ustaların geleneklerine göre hazırladığı pizzalar büyük ilgi topladı.

Ustalara pizzaları tadan ziyaretçiler puan verirken, en yüksek puanı Çinli ustalar aldı. Yarışmada Rus ustalar ikinci, Japon ustalar da üçüncü oldu.

Festivalde büyük ilgiyi toplayan Ermeni ustaların yanı sıra Letonyalı ve Meksikalı ustalar ziyaretçilerden en düşük oyu alan pizzacılar oldu.

Festivalde düzenlenen 'en hızlı pizza yeme yarışmasında' ise yarışmacılardan 10 pizzayı hiç ara vermeden yemeleri istendi. Sergey Kova adlı Rus vatandaşı 10 pizzayı herkesten önce bitirerek, 30 bin rublelik (1200 dolar) para ödülünün sahibi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious