En kirli hava Tekirdağ'da çıktı

En kirli hava Tekirdağ'da çıktı.10911
  • Giriş : 22.05.2009 / 12:04:00

Türkiye'de Marta ayında en yüksek kükürtdioksit ortalaması Tekirdağ"da, partiküler madde ortalaması ise Kahramanmaraş"da gerçekleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından hazırlanan Mart ayına ilşkin Hava Kalitesi verileri açıklandı.

Buna göre Martta kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri kirlilik sırasına göre Tekirdağ, Bitlis, Edirne, Kars ve Isparta oldu.

Aynı dönemde partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise kirlilik sırasına göre Kahramanmaraş, Batman, Van, Karabük ve Tekirdağ olarak belirlendi.

Mart ayında il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri ve ilk seviye uyarı eşiği ölçüm yapılan hiçbir istasyonda aşılmadı.

Aynı dönemde partiküler ortalamaları incelendiğinde, kısa vadeli sınır değeri, Adana, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Isparta, Kayseri, Manisa, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tekirdağ, Yozgat ve Batman"da aşıldı.

İlk Seviye Uyarı Eşiği Adana, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Isparta, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tekirdağ, Şanlıurfa, Yozgat, Batman, Karabük ve Kilis"de aşılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*