En kolayı, kınamak!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Asya Ülkeleri Birliği Başkanı ve Malezya Başbakanı Bedevi, İsrail’in yaptığı ’’aşırı’’ askeri operasyonları kınadı ve ateşkesin sağlanmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ortadoğu’daki sorunun dünyanın barış ve güvenliğini tehlikeye soktuğunu vurgulayan Bedevi’nin bu açıklaması ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın Ortadoğu’ya yaptığı ziyaretin hemen arkasından geldi.

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen ASEAN 39. Dışişleri Bakanlar Toplantısı’nda konuşan Bedevi, ’’İsrail’in Lübnan’a karşı aşırı güç kullanmasına müsamaha gösteremeyiz.’’ dedi. Lübnan halkını topyekün cezalandırarak, kasaba ve köyleri yıkmanın mantıksız olduğuna dikkat çeken Bedevi, İsrail’in Lübnan topraklarına yaptığı saldırıyla bu ülkenin egemenliğini açık olarak hiçe saydığını sözlerine ekledi.

Bedevi, ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin de acilen ateşkes çağrısı yapması gerektiğini vurguladı. Bedevi, bölgeye barış gücü sevk edilerek, Lübnan’daki işgale son verilmesini ve ateşkesi sağlaması gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious