En meşhur kamyon jilet oluyor

En meşhur kamyon jilet oluyor.12872
  • Giriş : 04.11.2008 / 11:46:00

Susurluk kazası ile sembolleşen ve kayıtlara (Susurluk kamyonu) olarak geçen araç artık tarfikte değil erkeklerin yüzünde boy gösterecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde geçen yıl bir hurdacının satın aldığı Susurluk kamyonu, geri dönüşüm için Makine Kimya Endüstrisi'ne satıldı.

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 3 Kasım 1996 tarihinde Mercedes marka bir otomobilin arkadan çarptığı kamyon, hurdacıya da yaramadı. Vergi borcu sebebiyle geçen yıl Öğün Hurdacılık tarafından bin 200 YTL'ye satın alınan kamyon, iki ay boyunca meraklıların ilgi odağı oldu. Kazaya karışan Hasan Gökçe'nin kullandığı 20 RC 721 plakalı kamyon, kazanın yıl dönümünde 6 bin YTL bedelle satıldı. Makine Kimya Endüstrisi Aliğa Hurda Müdürlüğü'ne gönderilen kamyon böylece tarih olmuş oldu.

Kamyonu geçen yıl reklam amaçlı süslediklerini belirten Öğün Hurdacılık sahiplerinden Hikmet Öğün şöyle konuştu: "Geçen sene aldığımız Susurluk kamyonu, bir iki ay ilgi gördü. Reklam amaçlı kamyonu süsledik, bakımını yaptık. Fakat daha sonra fazla ilgi göremedik. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) dolayısıyla da aracı satmak durumunda kaldık. Aliağa Makine Kimya'ya gönderdik. Kamyonu bin 200 YTL'ye almıştım, 6 bin YTL'ye sattım. Normal piyasası çok düşmüştü, hurdaya vermiş olsaydım bin YTL'nin altında satacaktım. ÖTV dolayısıyla 6 bin YTL'ye satınca bana avantajlı geldi. Yani ÖTV ideal bir durum oldu."

Denizli'nin Buldan ilçesinde ikamet eden Hasan Gökçe'nin kullandığı 20 RC 721 plakalı kamyona, üç yıl önce vergi borcu sebebiyle el konulmuştu. Yedieminde duran kamyon, geçen kasım ayında 3 bin YTL bedelle satışa çıkarıldı; ancak alıcı olmaması üzerine ikinci defa satış işlemine başlandı. Bu sefer bin 100 YTL bedelle ihaleye çıkarılan kamyonu almak için iki kişi başvurdu. İhale sonucunda bin 200 YTL veren Öğün Hurdacılık, meşhur kamyonu aldı. Sarayköy İcra Müdürlüğü'ndeki satış sonrasında Öğün, 1972 model kamyonu işyerinin önüne çektirdi.

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde 3 Kasım 1996'da meydana gelen kazada 06 AC 600 plakalı Mercedes otomobil, Uçakyolu mevkisinde benzinlikten çıkan Hasan Gökçe yönetimindeki 20 RC 721 plakalı kamyona arkadan çarpmıştı. Kazada otomobilde bulunan Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ ve Goca Us ölmüş, DYP Şanlıurfa eski milletvekili Sedat Bucak yaralanmıştı. Derin ilişkilerin aydınlatılması için dönüm noktası olan kaza sonrasında kamyon şoförü Gökçe, 3 yıl hapis cezasına çaptırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*