En modern stad Kayseri'de

En modern stad Kayseri'de.12349
  • Giriş : 29.10.2008 / 21:14:00

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan, yapımı devam eden Kayseri Şehir Stadı'nın Türkiye'nin en modern stadı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Taşıdığı özellikler itibariyle de Avrupa'da sayılı statlardan birisi olacağını ifade eden Sarvan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki için de övgü dolu sözler sarf etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin eşliğinde MHK üyeleriyle birlikte Kayseri Şehir Stadı'nı gezen MHK Başkanı Sarvan, Kayseri hakkında duyduklarının gördükleri karşısında az bile olduğunu kaydederek, "8 aydır Kayseri'ye gelmek istiyorduk, nasip bugünmüş. Sayın Başkan ve Kayseri hakkında çok şey duydum ancak buraya gelince bunların az bile olduğunu gördüm. Türkiye'nin en modern stadı burada yapılıyor. Avrupa bile sayılı statlardan birisi olacak. Kayseri'yi de şehircilik açısından çok modern ve gelişmiş buldum. Yaklaşık 10 yıldır gelmiyordum, çok büyük değişiklik ve gelişim gördüm. Sayın Başkanı hem bu modern şehir için hem de bu muhteşem stat için kutluyorum." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de haftada birkaç gün gelip stattaki gelişmeleri takip ettiğini ifade ederek, "Her gelişimde bir ilerleme görüyorum. İnşaat hızla devam ediyor. Yaklaşık 400 kişi harıl harıl çalışıyor. Sona yaklaştık, önümüzdeki haftalarda koltukları yerleştirmeye başlayacağız. İnşallah Türk Futbolu için modern bir stadı şehrimize kazandırmış olacağız." diye konuştu.

Başkan Özhaseki ve Sarvan açıklamaların ardından tribünleri, soyunma odalarını ve locaları gezdikten sonra atletizm pisti ve olimpik yüzme havuzuna geçti. Burada da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Özhaseki, Kayseri'nin spor merkezi olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*