" />

En Nafi - Esma'ül Hüsna Hazinesi // İsmail Kılınç

En Nafi - Esma'ül Hüsna Hazinesi // İsmail Kılınç.9866
  • Giriş : 07.02.2011 / 00:16:00

Sana bir kez âşık olan, aşkınla yanan kullarını, dünyada başka hiçbir şey, hiçbir sevgili asla tatmin etmez. Senin aşkınla yananları Cehennem ateşi yakamaz. Bizlere aşkını ver Allah’ım. Bizleri sadece Kendine ve Habibine meftun eyle Allah’ım.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AŞK KAYNAĞI:

92- En-Nâfi
“Fayda veren şeyleri yaratan.”

Ey Nâfi olan, hayırlı ve güzel şeyleri yaratıp, kullarına lütfeyleyen Allah’ım,
Gelmiş ve gelecek bütün hayırlar sendendir. Sen kullarına bol bol hayır verirsin. Sen kullarına kötülük vermektense, hayır vermeyi daha çok seversin.

Sen Rahmansın. Bu dünyada bütün kullarına çok merhametlisin. Birlerini bin eyler, kullarına çok merhamet eder, çok çok hayır ve rızk verirsin.

Sen Rahimsin. Mahşerde ve Cennet’te kullarına akıllarından ve hayallerinden geçenlerin çok ama çok ötesinde muhteşem hayırlar vereceksin. Bu konuda kim ne kadar abartsa kesinlikle az olur. Sen kulların için tahmin ve hayallerinin çok ötesinde muhteşem sürprizler hazırlayan Rahim ve Nâfi’sin.

Şu imtihan dünyasında biz kullarına düşen, Seni bilmek ve Sana meyletmektir. Sana azıcık meyleden kuluna, Sen kendini bildirir ve sevdirirsin. Kendine âşık ve meftun eylersin. Tura nazar düşüp, Tur dağını yaktığı gibi Sana azıcık meyleden kullarına bütün hayırları verir ve kendine tutkun edersin. Sana bir kez âşık olan, aşkınla yanan kullarını, dünyada başka hiçbir şey, hiçbir sevgili asla tatmin etmez. Senin aşkınla yananları Cehennem ateşi yakamaz. Bizlere aşkını ver Allah’ım. Bizleri sadece Kendine ve Habibine meftun eyle Allah’ım.

Senden, Habibin ne kadar hayır istemişse hepsini istiyoruz. Sen Berr ve Nafi’sin Allah’ım. Habibin ne kadar şerden kaçınmışsa hepsinden kaçınıyoruz. Sen Mâni ve Hafîz’sin Allah’ım.

Senin adınla başlanan her işin sonu güzel ve hayırla biter. Senin iznin olmadan bir yaprak düşmez ve hiçbir hayır işlenemez. Senin adının anıldığı her yere rahmet, bereket, hayır ve nurlar yağar.

Bazen bizler zararlı şeylerden kaçarak faydalı şeylerin kucağına düşeriz. Yani Darr ismin bizleri Nafi ismini kucağına fırlatır. Hayır, bereket ve rızana kavuşturur. Kalbimize küçük bir korku ve endişe düşer ama Sana olan yakınlığımızı ve aşkımızı arttırırsın. Dört elle ve bütün duygularımızla Sana sarılırız. Kalbimize düşen korkunla kendimize gelir ve seni bilir ve hayra ereriz. “Artık onlar için korku ve endişe yoktur” (Yunus Suresi, 62) boyutuna ulaşırız.

Senin Nâfi ismin bir hayır kaynağı ve hayır güneşidir. Güneşin olduğu yerlerde geceden söz edilemeyeceği gibi, senin adın anılan her yere hayırlar dolar.

Senin Nâfi ismin göklerin güneşi, yerin bereketidir. Çölleri ümran eyler ve cennetlere çevirir. Senin Nafi ismin meftunlarına ab-ı hayat ve Kevser olur.

Sen bizi bizden çok bilir ve bizi bizden çok seversin. Bizim için neyin fayda, hayır ve menfaat getireceğini biz Senin kadar asla bilemeyiz. Sen geçmişi ve geleceği aynı anda gören Basir’sin. Sen bizim için her şeyin en hayırlısını ver Allah’ım. Bizi insanlığa, İslam Âlemine, ülkemize ve ailemize en faydalı hale getir. Bütün hayırlar doğrudan ve sadece Sendendir Allah’ım. (Âmin)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*