En pahalı boşanma

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

İngiliz futbol kulübü Chelsea'nin sahibi Rus milyarder Roman Abramoviç eşi İrina'dan boşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abramoviç'in sözcüsü John Mann, Rusya'da boşanan çiftin çocuklar ve mal paylaşımı konularında da anlaşmaya vardıklarını belirtti. Bu anlaşmanın işadamına ne kadara mal olduğu belli değil. Ancak uzmanlar eski bir hostes olan İrina Abramovic'in, işadamanın 11 milyar sterlinlik servetinin yarısı olan 5. 5 milyar Sterlini (15 Milyar YTL) alabileceğini belirtiliyor. Çiftin boşanma davası tarihin en pahalı boşanması olarak da tarihe geçti.


Mann, prosedürden başta Chelsea Futbol kulübü olmak üzere Abramoviç'in mesleki kazançlarının etkilenmeyeceğini söyledi.
Abramoviç'in 23 yaşındaki Daria Zhokova ile ilişkisi olduğu iddia ediliyor.

Eşinin 23 yaşındaki genç bir kızla ilişkisi olduğunu öğrenen karısı Irina, bunun ardından Jaws" ve "Bay Tazminat" diye anılan İngiltere'nin en acımasız avukatlarını tutan Irina, eşinin 11 milyar sterlinlik servetinin yarısına el koymak üzere boşanma davası açmıştı.

Aileye yakın bir kaynak, "Bu, bütün boşanma savaşlarını sona erdirecek boşanma davası olacak" dedi. Çifti yakından tanıyanlar, evliliklerinin zaten uzun süredir sallantıda olduğunu, Abramovich'in sevgilisi Daria ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ise bardağı taşıran son damla olduğunu belirtiyorlar.

Abramoviç, geçen yıl İngiliz basınında çıkan eşine boşanma davası açtığı yönündeki haberleri yalanlamıştı.

PARASIZKEN TANIŞTI

Abramovich'in 1991'de ikinci karısı olan Irina, ünlü milyarderle bir hamburger alacak parası bile olmadığı günlerde tanıştı. Rusya'nın en büyük petrol şirketi Gazprom'un eski patronu olan Abramovich'in çeşitli alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda şirketi bulunuyor.

Babasını kazada kaybettikten sonra 5 kuruşsuz bir yetim olarak iş hayatına başlayan Yahudi asıllı Abramovich, Gorbaçov döneminin zengin ettiği Ruslardan biri. Rusya'nın CSKA Moskova takımının da sahibi olan Abramovich, 3 yıl önce Chelsea'yi 140 milyon sterline satın aldı. İngiltere'de milyonlarca sterlin değerinde çok sayıda evi, çiftliği, şatosu bulunan Abramovich'in Rusya ve Fransa'da da çok değerli arazileri ve gayrımenkulleri bulunuyor. İçinde bir de denizaltının bulunduğu büyük bir deniz filosuna sahip, 56 milyon sterlin değerinde Boeing 767 ve iş için kullandığı 28 milyon sterlin değerinde ikinci bir Boeing uçağı var. Ayrıca iki helikopter sahibi. Çok sayıda otomobili arasında özel olarak yaptırdığı biri karısı için iki adet Maybach 62 otomobillerine 1 milyon sterlin ödedi.

YUVA YIKAN FOTOĞRAF
Tarihin en pahalı boşanma davasının kahramanı olan çift 15 yıllık evliydi.

Roman Abramovich'i sevgilisi Daria Zhokova ile gösteren fotoğrafların basında yer alması üzerine eşi İrina ünlü avukatlara başvurarak boşanma davası açmıştı.

AVUKATLARI BAY JAWS VE BAY TAZMİNAT

Abramovich'in 5 çocuğunun annesi olan Irina'ın başvurduğu avukatlık bürosu "Sears Tooth" İngiltere'nin en iyi boşanma avukatlarına sahip. Büro, Sadie Frost'un aktör Jude Law'dan boşanmasındaki başarısıyla tanınıyor. Büronun patronu, yırtıcı mücadelesi yüzünden "Jaws" lakabıyla anılan Raymond Tooth. Toth, boşanma davasına bakması için "Bay Tazminat" lakaplı Avukat Nicholas Mostyn'i görevlendirdi. Mostyn, ayrıca Sir Paul McCartney'in Heather Mills ile boşanma davasına da bakıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious