En pahalı konut: 155 milyon dolar

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Yeni bir ev arayanlar ve bunun için 155 milyon doları (yaklaşık 222 milyon YTL) olanlar, dünyanın en pahalı evine sahip olabilmekten gurur duyabilirler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İş çevrelerinin dergisi Forbes'in haberine göre, ABD'nin kerestecilik ve emlak devi Tim Blixseth, 155 milyon dolara satılacak dünyanın en pahalı malikanesini, Montana eyaletinde bulunan, sadece üyelerin faydalanabildiği kayak ve golf cenneti Yellowstone Kulübü'nde inşa edecek.

Özel kayak pistleri, açık ve kapalı yüzme havuzları ile özel sinema salonunun bulunduğu 640 dönümlük arazide ahşap ve taştan inşa edilecek malikane mobilyalı satılacak.

Forbes'in sıralamasına göre, halen dünyanın en pahalı evi 139 milyon dolarla İngiltere'nin Windlesham bölgesindeki Updown Court şatosu, ikincisi ise Amerikalı medya ve emlak devi Donald Trump'a ait Florida Palm Beach'teki malikane.

Dünyanın en pahalı evini inşa edecek olan ve Forbes'in en zengin 400 kişi listesinde 1.2 milyar dolar ile 322'nci sırada bulunan Blixseth, malikane için şimdiden talep gelmeye başladığını, ancak bu isimleri gizli tutacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious