En pahalı suyu Mersin kullanıyor

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Merkez İlçe Başkanı Fehmi Gür, büyükşehirler arasından yaptıkları araştırmada en pahalı suyu Mersin halkının kullandığını tespit ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin halkının her ay gelen su faturalarını eline aldığında "Su parası elektrik parasından daha çok geliyor"dediğini anlatan Gür, Partilerinin Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) sorumlularının Türkiye çapında 16 büyükşehir belediyesinde yaptıkları araştırmada en pahalı suyu Mersin halkının kullandığını tespit ettiklerini ve bu fiyatlara su bedeli, atıksu bedeli ve Katma Değer Vergisi'nin (KDV) dahil olduğunu kaydetti.

Aralık 2006 fiyatları ve konutlar için tespit edilen fiyatlar esas alınarak yaptıkları araştırmada Mersin halkının bir metreküp suyu 2 bin 511 YTL'ye tükettiğini ifade eden Gür, şöyle devam etti: "Bu tabloya göre en pahalı suyu Mersin halkı kullanırken en ucuz suyu bin 166 YTL'ye Ankara halkı kullanmaktadır. Türkiye ortalamaları ise bin 500 YTL civarındadır. Dikkatimizi çeken bir hususta en pahalı 2 il Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP), en ucuz iki ilde AK Parti'ye mensup belediye başkanlarınca yönetilmektedir. Bu rakamlar kimin halkçı olduğunu, kimin istismarcı olduğunu göstermektedir."

MESKİ'nin personel yapısı, kaynakların kullanımı, alt yapı sorunları, soruşturması devam eden yolsuzluk olayları olmak üzere birçok sıkıntının olduğuna dikkat çeken Gür, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'un da bu konuda bir inceleme başlatacağına inandıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious