En ‘sağlık'lı bilgisayar kampanyası

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı, 300 bini aşkın Bakanlık personelinin teknolojiden en üst düzeyde yararlanması amacıyla “Acil Bilgisayar Desteği” projesini hayata geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

T.C. Sağlık Bakanlığı, VakıfBank, Intel ve Microsoft işbirliği ile hayata geçirilen “Acil Bilgisayar Desteği” kampanyası, teknolojinin sağlık alanında gün geçtikçe artan kullanımına paralel olarak sağlık çalışanları arasında da bilgisayar okuryazarlığının artırılması ve bilişim teknolojileriyle tıp alanındaki bilgi ve gelişmelerin yakından takip edilmesinin sağlanabilmesi amacıyla geliştirildi. 300 bini aşkın Sağlık Bakanlığı çalışanı ve emeklisi, doktor, diş hekimi, eczacı, ebe, hemşire, tekniker, teknisyen, idari ve diğer tüm personeli kapsayan kampanya, 15 Haziran’a kadar devam edecek.

Proje kapsamında farklı fiyat ve konfigürasyonda 4 masaüstü ve 4 dizüstü bilgisayar modeli olmak üzere toplam 8 ayrı seçenek bulunuyor. Kampanyadaki bilgisayarların masaüstü modelleri Casper, Dell (Kont Bilgisayar) ve HP (Sentim Bilişim Teknolojileri) tarafından, dizüstü modelleri ise Vestel, Fujitsu Siemens (Yönsis) ve Toshiba (TNB) tarafından sunuluyor. Sunulan tüm ürünler peşin, VakıfBank kredi kartları ya da bireysel kredi kullanılarak alınabiliyor. 24 aya varan taksit seçeneğinin sunulduğu kampanyada ürünleri satın almak için Türkiye genelindeki Vakıfbank şubelerine ve www.vakifbank.com.tr adresine başvurulabiliyor. Ayrica 444 0 724 numaralı VakıfBank Çağrı Merkezi’nden de detaylı bilgi alınabiliyor.

6 ayrı firma ve 8 farklı model seçeneği

“Acil Bilgisayar Desteği” kampanyası kapsamında, farklı ihtiyaçlar için uygun fiyatta hem yerli hem yabancı model seçenekleri bulunuyor. Bakanlık çalışanları ve emeklileri kendilerine uygun buldukları modeli tercih edebiliyorlar. Projede masaüstü bilgisayarlar için 479 USD’den 1163 USD’ye kadar, dizüstü bilgisayarlar içinse 867 USD’den 1136 USD’ye kadar fiyat aralıkları mevcut.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious