En soğuk gece Ağrı'da yaşandı

En soğuk gece Ağrı'da yaşandı.13150
  • Giriş : 21.01.2009 / 11:56:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde dondurucu soğuk hava ve kar günlük yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 22 olmak üzere Ağrı'da ölçüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 22, Erzurum'da 17, Muş ve Kars'ta 15, Ardahan'da 14, Iğdır'da 11 ve Erzincan'da 2 derece olarak ölçüldü.

Gün içerisinde en yüksek hava sıcaklığının ise Muş'ta eksi 10, Ağrı'da eksi 5, Erzurum'da eksi 3, Kars'ta eksi 2, Ardahan'da 0, Iğdır'da 4 ve Erzincan'da 5 derece olması bekleniyor.

İl merkezindeki kar kalınlıklarının ise Ağrı'da 38, Ardahan'da 11, Kars'ta 10, Erzurum'da 9, Iğdır'da 6 ve Erzincan'da 4 santimetre olduğu belirtildi.

Bölgede, gece ve gündüz yaşanan sıcaklık farkı nedeniyle kar birikintilerinin erimesi sonucu kara yollarında ve kaldırımlarda buzlanma meydana geldiği bildirildi.

Yayalar buzlanma nedeniyle güçlükle yürürken, araç trafiğinde de zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

Muş'ta etkili olan tipi nedeniyle de 8 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Kar ve soğuk havanın günlük yaşamı olumsuz etkilediği bölge ilerinden Ardahan'da ise buzla kaplanan köy yollarında kayak yapan çocuklar dikkati çekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*