'En son babalar duyar'

  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Sakarya Mahallesi'nde oturan bir vatandaşın 155 polis imdatı arıyarak 'Bir kaç şüpheli şahıs çöpe bazı evraklar attı' ihbarı üzerine harekete geçen polis araştırma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çöpe atıldığı iddia edilen belgelerin kime ait olduğunu bulmak amacıyla harekete geçen emniyet ekipleri, elde ettikleri ipucu sayesinde belgelerin Sakarya Mahallesi'nde bakkal işlettiği öğrenilen Mustafa Yıldırımöz'e ait olduğunu saptadı. Yapılan araştırmada olayın içyüzü anlaşıldı.

Edinilen bilgilere göre, Mustafa Yıldırımöz'ün oğlu, babasından habersiz evin otomobilini alarak gezintiye çıktı. Dumlupınar Mahallesi civarında arabasını açık bıraktığı için otomobilin içerisindeki çantayı kapkaççılar çalarak kayıplara karıştı.

Çanta içerisindeki değerli eşyaları alan kap kaççılar işlerine yaramayan evraklar ve çantayı Sakarya Mahallesi'ndeki çöpe attı. Polise korkusundan haber vermediği için de olay kayıtlara geçmediğinden Yıldırımöz de olayı en son polislerden duydu.

En son babalar duyar olayının yaşandığı İskenderun'da 'Olup bitenden haberim yok' diyen belgelerin sahibi Mustafa Yıldırımöz'ün çalıştırdığı bakkala giden emniyet ekipleri durumu Yıldırımöz'e bildirdi.

Çantasının kap kaççılar tarafından çalındığını polislerden öğrenen Mustafa Yıldırımöz'ün şaşkınlığı gözlerinden okunuyordu.

Bir yandan oğluna diğer yandan da polise bakan ve olaydan haberi olmayan Mustafa Yıldırımöz ise emniyet ekiplerine bu titiz davranışlarından ötürü teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious