"En son bizimkiler dönsün"

  • Giriş : 24.05.2008 / 20:13:00

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ''Avrupa Şampiyonası'na katılacak milli takımımızın, ülkesine en son dönen takım olmasını umut ediyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ertuğrul Sağlam, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde düzenlenen ''Futbol şenliği'' etkinliklerine katılmak üzere geldiği Beyçayırı Stadı'nda, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın gelecek sezon çok fazla transfer yapmayacağını söyledi.

Gordon Schildenfeld ile konuşarak yollarını ayırdıklarını belirten Sağlam, Delgado ve Bobo ile ilgili ciddi sorunlarının bulunmadığını, her 2 futbolcudan da memnun olduklarını kaydetti.

Sağlam, şöyle devam etti:

''Bu futbolcularımızla ilgili başka bir takımdan transfer teklifi olması durumunda, Beşiktaş'ı da memnun edecek, kulübün menfaatleri doğrultusunda astronomik teklif karşısında bir değerlendirme yaparız. Şu anda hiçbir oyuncumuzu bırakmayı düşünmüyoruz. Bugüne kadar 3 yabancı futbolcuyla anlaştık. İçeride de 1-2 futbolcuyla anlaşarak transferimizi tamamlayacağız.''

-MİLLİ TAKIMIN BAŞARISI-

Milli takımın son durumunun iyi olduğunu ve kaliteli bir kadroya sahip bulunduğunu ifade eden Sağlam, ''Milli takımın başında da çok tecrübeli ve sevdiğimiz bir teknik direktör var. Dolayısıyla onlardan beklentilerimiz çok fazla. Avrupa Şampiyonası'na katılacak milli takımımızın, ülkesine en son dönen takım olmasını umut ediyorum'' diye konuştu.

Eski FIFA kokartlı hakemlerden Cem Papila'nın konuşma yaptığı sırada bir grup, Trabzonspor flaması açarak aleyhte slogan attı.

Papila, ''Yaptığımız işin gereği hatalarımız da olabilir. Ne yazık ki bu tür tepkiler de olabiliyor, ancak üzüldüm'' diye konuştu.

Sağlam ve Papila, taraftarların forma, şapka ve defterlerini imzaladı.

Bu arada etkinlikleri izleyen amatör kulüplerden Gülüç Belediyespor'un malzemecisi İbrahim Seyhan (35), baygınlık geçirmesi üzerine ambulansla Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sağlam, kaymakam Osman Ekşi, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Likoğlu ile protokol üyelerinden oluşan takımların 15'er dakikalık 2 devre oynadığı müsabaka 3-2 tamamlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious