En yüksek dördüncü kuleyi yapamadılar

En yüksek dördüncü kuleyi yapamadılar.15896
  • Giriş : 01.03.2008 / 15:49:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 15:38:12

İran'ın Başkenti Tahran'da yapımı süren ve bittiğinde dünyanın 4'üncü yüksek kulesi olacağı bildirilen ''Milad Tower'' inşaatının zamanında bitirilememesi nedeniyle yerel yönetim, dev boyutlu bir tabelayla Tahranlılar'dan özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapımına 1999 yılında başlanan ve 2007 yılında açılması planlanan 435 metre yüksekliğindeki "Milad Tower"ın inşaatının henüz tamamlanmaması üzerine Tahran yerel yönetimi tarafından kentin en işlek caddelerinden birinin üzerine yerleştirilen tabela, ilgi çekiyor.


İnşaatın hedeflenen günden itibaren ne kadar geciktiğinin gösterildiği elektronik tabelada, ayrıca vatandaşlardan yaşanan gecikme nedeniyle özür dileniyor.

Tamamlandığında Toronto'daki "CN Tower", Moskova'daki "Ostankino Tower" ve Shanghai'daki "Oriental Pearl Tower"in ardından dünyanın 4'üncü yüksek kulesi olma özelliğini taşıyacak "Milad Tower", 154 bin metrekarelik alanda yapılıyor.

Tahran Uluslararası Ticaret ve Kongre Merkezi bünyesindeki komplekste, kule restoran, 5 yıldızlı otel ve teknolojik parkın yanı sıra 27 bin metrekarelik yeşil alan bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious