Encümen-i Daniş toplandı

Encümen-i Daniş toplandı.16499
  • Giriş : 16.04.2009 / 16:59:00

Gündemde Org. İlker Başbuğ'un konuşması var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emekli asker ve sivil üst düzey yöneticilerin oluşturduğu "Encümen-i Daniş"in toplantısı İstanbul'da yapıldı. Moda Deniz Kulübü'nde Nisan ayının ikinci toplantısını gerçekleştiren Encümen-i Daniş üyelerinin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşmasını görüşecekleri öğrenildi.

Moda'daki Deniz Kulübü'nde 15 günde bir araya gelen "Encümen-i Daniş" üyeleri, saat 13.00 itibarıyla toplanmaya başladı. Emekli Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Necdet Üruğ, eski Bakanlardan Sefa Reisoğlu, TBMM eski Başkanı ve Encümen-i Danış Başkanı Necmettin Karaduman, MİT eski Müsteşarı Sönmez Köksal'ın da aralarında bulunduğu grup üyelerinin katıldığı toplantı saat 14.00'de başladı.

Soruları yanıtsız bırakan Encümen-i Danış Başkanı Necmettin Karaduman, toplantı çıkışında bir açıklama yapabileceğini belirtti. Basın mensuplarının bugünkü toplantının konusuna ilişkin sorularını, sadece eski Bakanlardan Sefa Reisoğlu yanıtladı. Reisoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarını gazete ve televizyonlardan izlediğini, bu nedenle ayaküstü açıklama yapmasının doğru olmayacağını söyledi.

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınanlara ilişkin soruları ise Reisoğlu, "Bunlar Türkiye'nin çok önemli konuları, münferit konuları değil. Ayaküstü yapılacak her değerlendirme -gazetelerde yazanlar dışında bilgimiz olmadığına göre- kendi bünyesinde yanlışını taşır. Diliyorum ki, Türkiye bu tür değerlendirmelere ihtiyaç duyulmayacak bir çizgiye ulaşsın" dedi. Toplantının 17.00 sıralarında bitmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*