Encümen-i Daniş toplandı

Encümen-i Daniş toplandı.17083
  • Giriş : 30.04.2009 / 15:44:00

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ'un konuşmasını da değerlendirdiler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplantıdan önce Ergenekon soruşturmasını değerlendiren Sefa Reisoğlu, "İddiaların sözgeçten geçirildikten sonra mahkemeye sunulması gerekir ama bu kadar geniş bir delil dosyasıyla taktir mahkemeye bırakılıyor. Yargıçların incelemeye vakit bulabileceğini sanmıyorum" dedi.

Encümen-i Daniş, Moda Deniz Kulübü'nde Nisan ayının son toplantısını yaptı. Toplantıya eski başbakanlardan Bülent Ulusu, emekli Genelkurmay başkanları İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu, Necdet Üruğ, eski Milli Eğitim Bakanı Sefa Reisoğlu, TBMM eski Başkanı ve Encümen-i Danış Başkanı Necmettin Karaduman, MİT eski Müsteşarı Sönmez Köksal da katıldı.

Eski Milli Eğitim Bakanı Sefa Reisoğlu, Ergenekon soruşturmasına ilişkin "Yaklaşık 8 bin sayfalık bir iddianame olacağı söyleniyor. Delillerin, iddiaların sözgeçten geçirildikten sonra mahkemeye sunulması gerekir ama bu kadar geniş bir dosyayla taktir mahkemeye bırakılıyor. Yargıçlar iddiaları incelemeye vakit bulabileceğini sanmıyorum" dedi. Reisoğlu, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un konuşmasını ise "Sayın Başbuğ aslında bütün Ergenekon hikayesinin temelini oluşturan fikrini söyledi. Güzel bir yaklaşımdı" diye değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*