Endenozya baraj faciası: 58 ölü, 72 ölü

Endenozya baraj faciası: 58 ölü, 72 ölü.6477
  • Giriş : 27.03.2009 / 20:51:00

Endonezya'nın başkenti Cakarta yakınlarındaki barajın çökmesi sonucu suya kapılarak hayatını kaybedenlerin sayısının 58'e, kayıpların sayısının ise 72'ye yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkent Cakarta yakınlarında bulunan Situ Gintung Barajı'nın bugün yerel saatle 02.00 sıralarında çökmesinin ardından Tangerang bölgesindeki bir yerleşim bölgesi sular altında kalmıştı. Barajdan gelen suların tsunami etkisine neden olduğu olayda ölü sayısının 58'e, kayıp sayısının ise 72'ye yükseldiği açıklanırken, 173 kişinin de yaralı olduğu açıklandı.

Bölgede görev yapan polis ekipleri, hayatını kaybeden insanlardan bazılarının cesetlerinin yaşadıkları evlerden metrelerce uzakta bulunduğunu ifade ederken, çevre sakinleri olaya aralıksız devam eden şiddetli yağışın neden olduğunu öne sürdü.

1933 yılında inşa edilen 10 metre yükseklikteki barajın Pasanggrahan Nehri'nden gelen suların toplanması için kullanıldığı belirtilirken, helikopterden yapılan çekimlerde barajda büyük bir delik açıldığı ve tonlarca suyun yerleşim birimine doğru aktığı belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*