Ender: "Düş kırıklığını unutmalıyız''

Ender:
  • Giriş : 29.01.2009 / 10:30:00

Efes Pilsenli basketbolcu Ender Arslan, Avrupa Ligi'ne bu sezon erken veda ettiklerini belirterek, ''Avrupa Ligi'nde yaşadığımız düş kırıklığını unutmalıyız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ender, yaptığı açıklamada, Avrupa Ligi'nde çok kötü maçlar oynadıklarını, yeterli galibiyete ulaşamayınca 2. tura çıkamadıklarını söyledi.

Avrupa Ligi'ndeki kötü sonuçların nedenini tam olarak bilemediğini anlatan Ender, ''Avrupa Ligi'nde çok kötü maçlar oynadık. Bunun nedenini tam olarak bilemiyorum. İçerde kaybettiğimiz Panionios maçı çok kötü oynadığımız maçtı. Çok şanssız kaybettiğimiz maçlar da oldu. Yeterli galibiyeti alamayınca da bir üst tura çıkamadık ve beklemediğimiz bir şeklide Avrupa Ligi'ne nokta koyduk'' diye konuştu.

-''HEDEFİMİZ LİGDE YENİDEN ŞAMPİYON OLMAK''-

Ender Arslan, artık Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi'nde konsantre olduklarını vurgulayarak, ''Ligde 3 sezon sonra yeniden şampiyon olmak istiyoruz'' dedi.

Beko Basketbol Ligi'nin Avrupa Ligi kadar önemli olduğunu kaydeden Ender, şunları söyledi:
''Avrupa Ligi'nde yaşadığımız düş kırıklığını unutmamız ve lige konsantre olmamız gerekiyor. Ligde Avrupa Ligi'ndekinin tam tersine çok avantajlı bir konumdayız. Bir an önce moral bozukluğunu üstümüzden atıp, o avantajımızı korumak istiyoruz. Artık önümüzde sadece lig ve Türkiye Kupası var. İnşallah bu sezon hem ligi hem de Türkiye Kupası'nı kazanırız.''

Ender Arslan, Avrupa'da oynadığı dönemin kendisine tecrübe kazandırdığını da ifade ederek, ''Her zaman sahada takımım için her şeyi yapan, mücadele eden bir oyuncuyum. Bu senede şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*