Endonezya insanı yaralı...

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Endonezya'da meydana gelen Richter ölceğine göre 6.3 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısının 5 bin 782'e yükselirken, manevi duygu yoğunluğu yüksek Endonezya halkı üzerinde dua bulunduğu için yıkılmayan duvarı konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Depremin ardından Klaten ilinde, depremden dolayı çevredeki tüm evlerin yıkılmasına rağmen duvarında Endonezyaca "Allah'ım bu evi koru, bereketini üstünden eksik etme." duası bulunan evin yıkılmaması halka manevi haz veriyor. Başta gazeteiler olnak üzere, her duyanın koştuğu evde fotoğraf çekmek için insanlar adeta yarışıyor.

Endonezya Meclis Başkanı Hidayet Nur Vahit'in babasına ait olan evin, iç ve dış duvarların hemen hepsi yıkılmasına rağmen, üzerinde Endonezyaca "Allah'ım bu evi koru, bereketini üstünden eksik etme." duasının yazılı tablonun asıldığı bir iç duvar dimdik ayakta duruyor. Ayrıca yıkılan bu evden kimsenin zarar görmeden çıkmasına yetkililer de hayret ediyor. Ev enkaz yığınına dönmüş olmasına rağmen, duanın bulunduğu duvarın tıkılmaması görenleri şaşırtıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious