Endonezya'da 6. Türkçe olimpiyatları coşkusu

Endonezya'da 6. Türkçe olimpiyatları coşkusu.15283
  • Giriş : 21.03.2008 / 22:40:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:03:39

Türkiye'de mayıs ayında gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Endonezya'daki elemelerde büyük bir coşku yaşanırken, öğrenciler sergiledikleri yüksek performansla dikkat çektiler. Türkçe Olimpiyatları heyecanı tüm dünyayı sardı. Endonezya'da gerçekleştirilen elemelerde de büyük coşku vardı.

Başkent Cakarta'da gerçekleştirilen, katılımın büyük olduğu final gecesine, Türkiye'nin Cakarta Büyükelçisi Aydın Evirgen, Yunanistan Büyükelçisi Caralambas Christopulos ve Bosna Hersek konsolosu Dinko Tomac'ın yanı sıra diplomasi ve medya dünyasından önemli isimler katıldı. Endonezya'da eğitim veren Türk-Endonezya Kolejlerinden öğrencilerin yarıştığı gece, Depok Pribadi Koleji öğrencilerinin muhteşem mehter gösterimiyle başladı.

Endonezya ve Türkiye milli marşlarının okunmasıyla devam eden gecede, okunan şiirler, şarkılar konuklara duygusal anlar yaşattı. Şiir, şarkı, folklor, özel beceri ve temel seviye Türkçe konuşma olmak üzere, 5 ana kategoride yarışılan gecede, folklor gruplarının gösterileri ile ise keyifli dakikalar yaşandı. Gecenin en heyecanlı kısmı ise, ödül töreniydi. Öğrencilerin ödüllerini alırken heyecanları gözlerinden okunuyordu. Renkli görüntülerin yaşandığı gece dereceye giren öğrencilerin, şarkılarını seslendirmeleri ile son buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious