Endonezya'da kutlu doğum coşkusu

Endonezya'da kutlu doğum coşkusu.18641
  • Giriş : 01.04.2009 / 08:57:00

Endonezya'daki Türk okulları, Peygamberimizin kutlu doğumu etkinliklerinde yardıma muhtaç binlerce yetimi hediyelerle sevindirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başkent Cakarta'daki Depok Pribadi Türk okulu da, kutlu doğum gecesinde Endonezyalı ve Türk aileleri buluşturdu. Küçük Endonezyalıların şarkılarıyla ve danslarıyla sahne aldığı gece, izleyicilere uzun süre unutulmayacak duygulu anlar yaşattı.

Programa özel olarak katılan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Profesör doktor Kemalettin Özdemir'in konuşması ve Kur'an tilavetiyle başlayan gecede, yetimlerin gerçekleştirdiği ilahi dinletisi ve sema gösterisi büyük beğeni kazandı.

Özdemir konuşmasında, Peygamberimizin yüce ahlakı ve O'nun yetim çocukları sevindirmesiyle ilgili buyurmuş oldukları hadislerinden örnekler verdi. Özdemir, yetim çocukların sevindirilmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Gece vesilesiyle çevre il ve ilçelerdeki yetimhanelerden gelen binlerce çocuğa içi hediye dolu sırt çantaları teslim edildi. Endonezyalı üst düzey pek çok yetkilinin katıldığı programda Kur'an okuma, şiir yazma, ezan okuma ve cami resmi çizme kategorilerinde birinci gelen öğrencilere ödülleri ve hediyeleri sahnede verildi.

Programa Endonezyalı üst düzey yetkililer de büyük ilgi gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*