Endonezya'da uçak düştü

Endonezya'da uçak düştü.17273
  • Giriş : 20.05.2009 / 09:29:00

Endonezya'nın Doğu Java bölgesinde askeri bir uçak düştü. Uçakta 100'den fazla kişinin bulunduğu belirtilirken, en az 57 kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Endonezya'nın Doğu Java bölgesinde Hava Kuvvetleri'ne ait Hercules C-130 tipi nakliye uçağı düştü. Henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen kazada en az 57 kişinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Megetan Polis Müdürü Yakob Prayogo, "Kazada en az 57 kişi hayatını kaybetti. Bu sayıya bazı televizyon kanallarında belirtildiği gibi olay anında yerde bulunan 2 kişinin de dahil olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok" dedi.

Öte yandan düştükten sonra yanmaya başlayan uçağın enkazına ulaşan yüzlerce Hava Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri'ne bağlı asker, arama-kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Doğu Java Ordu Komutanı Tümgeneral Suwarno, uçağın başkent Cakarta'dan Doğu Java'nın Madiun bölgesine gitmekte olduğunu ve kazanın 06.20 sıralarında Geplak kasabası yakınlarında meydana geldiği dile getirdi.

Uçakta 98 yolcu ile 14 mürettebat bulunduğunu kaydeden Suwarno, uçağın pirinç tarlasına düştükten sonra yanmaya başladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*