Ener, Çin'i tekstilde tehdit olarak görmüyoruz

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Nilüfer Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ener, Çin'i tekstilde rakip olarak görmediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekstil alanında önemli çalışmalar yapan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), konferanslarla öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Bu zamana kadar tekstil alanında düzenlediği toplantılarla sektörü yakından takip eden üniversite, tekstil alanındaki önemli kişileri Isparta'ya getiriyor.

SDÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından 'Tekstilde Tasarım ve Yeni Fırsatlar' konulu tekstilin geleceğini ilgilendiren bir konferans düzenlendi. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bir nolu amfide düzenlenen konferansı öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci ilgi ile dinledi. Konferansa Nilüfer Tekstil Sanayi Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve tekstil sektörünün duayenlerinden Adnan Ener konuşmacı olarak katıldı.

Uçak paraşütü imalatı, kurşun geçirmez yelek, iletken kumaş gibi teknik tekstil üretiminde Türkiye'de ilklere imza atan Ener, Çin'i tekstil sektöründe bir tehdit olarak görmediğini belirtti. Çin'in kaliteden yoksun ve adi mallar ürettiğine dikkat çeken Ener, kaliteli ve sağlam mal yapılarak Çin'in üstesinden gelinebileceğine vurgu yaptı.

Biraz hayal gücü ve araştırma isteğiyle Türkiye'de tekstil alanında çok iyi çalışmaların yapılacağını söyleyen Ener, bugüne kadar pek çok üniversiteden davet aldığını, ancak zaman kısıtlılığı nedeniyle pek çoğuna gidemediğini iletti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious