Enerji Bakanı elektiriğe zam istemiyor

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Nallıhan'ın Çayırhan beldesinde bulunan maden ocağında yerin 150 metre altında işçilerle birlikte iftar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Güler, "Elektiriğe zam" haberlerini anlamsız bulduğunu söyleyerek, hükümet yetkililerinin defalarca açıklamasına rağmen halen zam haberlerinin gündemde olmasını eleştirdi. Zam haberlerini anlamakta güçlük çektiğini söyleyen Bakan Güler, üç yıldır elektriğe zam yapmamalarının gözardı edilmesinden yakındı.

Çayırhan beldesindeki Park Grubu'na ait maden ocağının 4.ünitesinin hizmete açılması törenine katılan Güler, açılışın ardından Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner ile birlikte madene girerek incelemelerde bulundu.

Ankara'nın Nallıhan İlçesine bağlı Çayırhan beldesindeki Park gurubuna ait maden ocağının 4.ünitesini hizmete açıp incelemelerde bulunan bakan Hilmi Güler iftarını yerin 150 metre altında maden işçisi ile birlikte açtı. İftar yemeğinden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Güler, "Kalkınmanın şartı yer altı kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılmasıdır. Hükümet olarak bu kaynakların etkin bir şekilde kullanılması için öncelikli olarak gerekli yasa değişikliklerini yaptık. Buradaki maden ocağının 4. ünitesinin açılması bizleri memnun etmiştir. Ülkemizin en modern maden işletmesi olan Çayırhan işletmesi kişi başı 40 tonluk üretimle verimlilikte avrupa rekoru kırmıştır" dedi.

Buradaki huzurlu çalışma ortamından oldukça memnun olduğunu belirten bakan Güler hayatının en güzel iftarını burada yaşadığı belirtti.

BEYPAZARI CAM SEKTÖRÜNÜN MERKEZİ OLABİLİR

Dünyada üçüncü büyük rezerve sahip Beypazarı soda külü madeninde incelemelerde bulunan Bakan Hilmi Güler "Cam sanayi için gerekli olan soda külü, kum ve bor madenleri Beypazarı'nda mevcut. Müteşebbislere sadece bu madenleri işletip helva yapmak kalıyor" dedi. Hükümet olarak yatırım yapacak müteşebbislere her türlü desteğe vermeye hazır olduklarını belirten Güler "Ülkenin kalkınmasının yan gelip yatmakla değil bu şekilde sağlanacağını" belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious