'Enflasyon 24 aydır düşmeye direniyor'

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, enflasyonun 24 aydır düşmeye direndiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekonomide yaşanan dalgalanmanın gelip geçici bir olay olmadığını belirten Baykal, bu durumun ciddi bir uyarı niteliğinde olduğunu değerlendirmesinde bulundu. Enflasyonda son ayda yaşanan gelişmeye de dikkat çeken Baykal, "Enflasyon 24 aydır düşmeye direniyor. 8.8 düzeyinde çakılı kaldı." dedi.

Türkiye'de yaşanan gelişmelerin ülke dışından da yakından takip edildiğinin altını çizen Baykal, cari açıkta yaşanan artışa işaret ederek, "Dünyada tereddüt ifade eden yazılar çıkıyor. Sıkıntılı günlere doğru gidiyoruz. Türkiye'mize sahip çıkalım. Partiler gelir gider. Önemli olan memleketin işlerinin rayında olması, doğru yönetilmesidir. Gelenlerin de gideceklerini bilmesi lazım." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı açılışın ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'in kızı Deren Evcilmen'in düğün törenine katıldı. Talya Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende Deren Evcilmen, Alican Yasinci dünya evine girdi.

Çiftin nikah şahitliklerini yapan Deniz Baykal, evlilik cüzdanını teslim ettiği Deren Evcilmen'e altın bileklik hediye etti. Nikahı, gelinin babası Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious