Engelleri, engel olmadı!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Bakırköy Kaymakamlığı ve Müftülüğün işbirliği ile görme engelliler için düzenlenen Kur'an-ı Kerim Kursu'nu tamamlayan 5 kursiyer, törenle sertifikalarını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sertifika törenine katılan Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin'in öğrencilere hediye olarak verilen Braille Alfabesi (Kabartma) ile yazılı Kur'an-ı Kerim'leri görünce "Bunların içi boş! "demesi herkesi güldürdü.
Bakırköy Müftülüğü, görme engelli vatandaşlardan gelen istek üzerine görme engelliler için Kur'an-ı Kerim Kursu düzenledi. Yaklaşık 2 ay süren kursu başarılı bir şekilde tamamlayan 5 kişi için sertifika töreni düzenlendi. Törene katılan Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, önce başarılı öğrencileri tebrik etti, ardından da görmeden Kur'an'ın nasıl öğrenildiğini öğrencilerden kendilierine ve basın mensuplarına göstermelerini istedi. Bu arada, getirilen özel kabartmalı Kur'an-ı Kerim'leri gören Şahin, "Bunların içi boş" diyerek görevlilere baktı. Yaşanan kısa süreli şaşkınlığın ardından salonda bulunanlar arasında gülüşmeler yaşandı. Kaymakam Şahin, görme engellilerin okuma şekli hakkında bilgilenderildikten sonra, "Bu kitapların içi bana göre boş, ancak onlara göre Kur'an ayetleri ile dolu" diyerek yanılgısını düzeltti.

Başarılı öğrencilerin Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı kabartmalı Kur'an-ı Kerim'lerden Kur'an okumasının ardından öğrencilere sertifikaları Kaymakam Şahin tarafından verildi. Kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere 6 ayrı ciltten oluşan kabartmalı Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Başarılı kursiyerlerden görme engelli Cüneyt Bilmez, kursu kendilerinin talep ettiğini belirterek, "Her insanın olduğu gibi bizim de Kur'an-ı Kerim'i okumaya ihtiyacımız var. Zor da olsa kabartmalı harflerle okumayı öğrendik. Gözleri gören herkesin Kur'an okuması gerekir, bu bir ihtiyaç." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious