Engelli abi için canını ortaya koydu

Engelli abi için canını ortaya koydu.13768
  • Giriş : 12.05.2009 / 22:55:00

Artvin'in Borçka ilçesindeki bir evde çıkan yangında, okuldan dönen lise öğrencisi kız, alevler için kalan ağabeyini kurtarmak için büyük çaba harçamış...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Artvin'in Borçka ilçesindeki bir evde çıkan yangında, okuldan dönen lise öğrencisi kızın, alevler için kalan ağabeyini kurtarmak için büyük çaba harcadığı ortaya çıktı.

Gündoğdu Mahallesi'ndeki bir apartmanın 6. katındaki Cevat Yüksek'e ait dairede, dün akşam saatlerinde çıkan yangın, sayaç okumak için binaya gelen TEDAŞ görevlileri tarafından fark edilmiş, bu görevlilerin kapıyı kırmasıyla, evde bulanan engelli Hikmet Yüksel (28) ile kız kardeşi Nazlı Yüksel (14) kurtarılmıştı.

Dumandan etkilenen Yüksel kardeşler, kaldırıldıkları Borçka Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavilerinin ardından bugün taburcu edildi.

Olayı anlatan Nazlı Yüksel, lise 1. sınıf öğrencisi olduğunu belirterek, dumanların yükseldiğini görünce hemen koşarak evlerine geldiğini ancak kendisinde anahtar olmadığı için yürüme ve konuşma engelli ağabeyinin yalnız kaldığı evlerine giremediğini söyledi.

Bunun üzerine tekrar aşağıya inerek, yan taraftaki inşaat halindeki binaya çıktığını belirten Yüksel, şunları anlattı:

“Oradan bizim evin balkonuna geçtim. Hiç korkmadan evin içerisine daldım. O sırada balkonda bulunan bir bez parçasını alıp burnuma koydum ve evin içerisinde ağabeyimi aramaya başladım. Her taraf alev alev yanıyordu. Ağabeyim oturma odasında yerde baygın olarak yatıyordu. Onu sürükleyerek alevlerin arasından balkona çıkardım. Baygın halde idi. Ona suni teneffüs uyguladım. Sonra iki TEDAŞ görevlisi kapıyı kırıp içeri girerek bizi kurtardı. Onlara çok
teşekkür ediyorum. Hayatımızı kurtardılar.”

Nazlı Yüksel, ağabeyini çok sevdiğini belirterek, “Annemiz vefat etti. Ağabeyime ben bakıyorum. Yemeğini yedirir, üstünü yıkarım, onun bütün özel işlerini ben yaparım. O hayattaki en değerli varlığımdır. Onu çok seviyorum. Onu kurtardığım için çok mutluyum. Onun alevler arasında kalmasına müsaade edemezdim” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*