Engelli birinciye konuşan bilgisayar

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Her Lisenin En Başarılı Öğrencisine Teknoloji Paketi Hediye' isimli kampanya dahilinde Atatürk Lisesi birincisi görme engelli öğrenci Serhat Dağ'a verilen 'konuşan bilgisayar' sözü yerine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

19 Haziran'da Çorum'daki tüm liselerin okul birincilerini bilgisayar ve ADSL ile ödüllendirdiklerini söyleyen Telekom İl Yöneticisi Ömer Resul Aksu, Çorum Atatürk Lisesi okul birincisi görme engelli Serhat Dağ'a normal bilgisayar veremedikleri için 'konuşan bilgisayar' sözü verdiklerini söyledi. İlk etapta konuşan bilgisayarın Türkçe programını bulamadıklarını söyleyen Aksu, biraz gecikmeli de olsa Türkçe programı yükleyerek bilgisayarı hediye etmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Aksu, başarılı öğrenciye hediye ettikleri üç ay ücretsiz ADSL'li konuşan bilgisayarın eğitimine katkı sağlayacağını açıkladı.

Annesi Şaver ile abisi Murat eşliğinde konuşan bilgisayarını teslim alan Serhat Dağ, eğitime verilen destekten memnun olduğunu belirterek, "Konuşan bilgisayarın eğitimime önemli bir destek olacağı düşüncesindeyim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious