'Engelli çocuklara 155'i öğretin'

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, zihinsel engelli çocuklara 155 polis imdat telefonunun öğretilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özel Eylül Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören 23 zihinsel engelli çocuk, öğretmenleriyle birlikte Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel'i makamında ziyaret etti. Merkezin kurucusu ve sorumlu müdürü Derya Sarpdağ, Dünya Özürlüler Günü nedeniyle Emniyet Müdürü Savaş Yücel'i ziyaret ettiklerini belirtti. Sarpdağ, zihinsel engelli çocukların yaptıkları boncuk bilezik, kadeh bardağı içisine konulmuş renkli mum, resim çerçevesi ile 36 engelli çocuğun anneleri tarafından yazılmış olan `Tanrının Melekleri' adlı kitabı Savaş Yücel'e hediye etti. Derya Sarpdağ eğitilebilir, öğretilebilir, ağır derecede zihinsel engelliler, otistik bireyler ve Down sendromu gibi çeşitli engeli bulunan çocuklara hizmet verdiklerini söyledi.

Emniyet Müdürü Savaş Yücel kendisini ziyarete gelen engelli çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Yücel, Derya Sarpdağ ve öğretmenlere, "Zihinsel engelli çocuklara 155 polis imdat telefonunu öğretin. Polisimiz bu çocuklara anında yardım elini uzatır" dedi. Ziyaret sırasında Emre Çınar adlı engelli çocuğun başkomiser kıyafeti giymesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious