Engelli çocuklara özel giysiler üretti

Engelli çocuklara özel giysiler üretti.11609
  • Giriş : 24.10.2008 / 23:06:00

Çocuk giysileri üreten bir firma, engelli çocukların da zorlanmadan giyebileceği ürünler tasarladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Engelli koleksiyonunda, yaka ve ön kısmı çıtçıtlı gömlekler, arkadan açılabilen bluzlar, anne kucağında taşınan çocuklar için tutacak yerleri olan giysilerle ayağını hareket ettiremeyen çocuklar için boydan boya fermuarlı pantolonlar bulunuyor.

Firmanın İcra Kurulu Başkanı Oktay Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de ürettikleri ürünleri, dünyanın 46 ülkesine ihraç ettiklerini belirtti. Dünyanın birçok yerinde satış mağazası olan firmaları için sosyal sorumluluk projelerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Özdemir, bu doğrultuda engelli çocuklar için ''giyinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı'' sloganıyla ''özel çocuklar için kolay giyim koleksiyonu'' hazırladıklarını söyledi.

Engelli çocukların da yaşıtları gibi modaya uygun, renkli, işleme ve nakışlarla süslü kıyafetler giymesini hedeflediklerini vurgulayan Özdemir, koleksiyonu, 5 kişiden oluşa uzman doktor kurulunun çalışmaları ve engelli çocuğu olan 150 çiftle yapılan görüşmeler doğrultusunda oluşturduklarını belirtti.

Özdemir, koleksiyonda, yaka ve ön kısmı çıtçıtlı gömlekler, arkadan açılabilen bluzlar, yürüyemeyen, anne kucağında taşınan çocuklar için tutacak yerleri olan giysiler, ayağını hareket ettiremeyen çocuklar için boydan boya fermuarlı pantolonlar, yanlardan tamamen açılabilen gömlekler ve renk noktasında hassas olan çocuklar için tasarlanan renk hassasiyetli ürünler bulunduğunu belirtti.

-100 BİN ENGELLİYE ÜCRETSİZ ÜRÜN-

Engelli çocuklara yönelik koleksiyonunun, dünyada büyük ilgiyle karşılandığını anlatan Özdemir, bu yıl koleksiyondan 150 bin adet ürün ihraç etiklerini kaydetti.

Koleksiyonun Türkiye'de ise çok iyi bilinmediğini ifade eden Özdemir, gerek ailelere gerekse engelli çocuklara büyük kolaylık sağlayan ürünleri daha geniş bir kitleye ulaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Yeni başlattıkları kampanya ile 100 bin engelli çocuğa ücretsiz giysi dağıtacaklarını bildiren Özdemir, bunun için internet aracılığıyla ya da mağazalarına gelerek başvuru yapılması gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*