Engelli gençler yemin edip subaylarına selam verdi

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı'nda, engelli gençlere bir günlük askerlik yaptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı'ndaki etkinlik 21 engelli gencin evlerinden alınarak, askeriyeye getirilmesiyle başladı. Büyük bir mutluluk içinde üniformalarını giyen engelliler, daha sonra yemekhane ve yatakhaneyi gezdikten sonra eğitimleri izledi. Gün boyu süren etkinliğin ardından bir günlüğüne de olsa vatan borcunu ödemenin mutluluğunu yaşayan gençler için yemin töreni düzenlendi. Engelli gençler, Türk Bayrağı ve silah üzerine el basarak yemin ederken, töreni izleyen aileleri ise duygulu anlar yaşadı.

İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tunay Bilgen, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Murat Aslan, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Orakoğlu ve özürlülerin aileleri katıldı. Engelli gençlere yemin töreninin ardından terhis belgeleri verildi. Gençlerin mutluluğu yüzlerinden okunurken, yemin töreninde ise duygulu anlar yaşandı. Gün boyunca eğitim alan gençler için akşam saatlerinde bir yemin töreni gerçekleştirildi.

Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Tunay Bilgen, 1 gün de olsa engelli gençlerle birlikte askerlik yapmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkacağınızı, gerektiğinde seve seve yurt savunmasında görev alacağınızı biliyorum. Yolunuz açık olsun" dedi. Daha sonra da vatan borcunu ödeyen gençlere tek tek terhis belgeleri verildi. Tunay Bilgen ayrıca, kışlaya en erken gelen Fatih İşcan'a da bir hediye verdi. Tören askerlerin resmi geçidiyle sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious