Engellileri bile pazarlamışlar!

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Elazığ, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır'da eş zamanlı olarak düzenlenen fuhuş operasyonunda, zorla fuhuş yaptırdıkları, bu amaçla insan ticareti yaptıkları öne sürülen şebekenin 15 üyesi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, ”Darbe-2” adı verdikleri operasyon kapsamında 4 ay süren takip sonucunda organize olarak fuhuş yaptırdıkları öne sürülen şebekenin il içi ve il dışındaki bağlantılarıyla şüphelilerin adreslerini tespit etti.

Elazığ merkezi ile Palu ilçesi, Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır'da eş zamanlı olarak düzenlenen baskınlarda, şebekenin lideri olduğu iddia edilen H.D. ile örgüt üyeleri L.D, H.S. ve S.S. Elazığ'da, H.T, Ö.D, A.D, M.D, E.D, M.A.Y. ve yabancı uyruklu kadın T.D. Palu ilçesinde yakalandı. Örgütün Malatya bağlantısını sağlayan yabancı uyruklu kadın N.D, Gaziantep bağlantısını sağlayan İ.B. ve Diyarbakır bağlantısını sağlayan H.A. düzenlenen operasyonda yakalandı.

Ekipler, ayrıca Diyarbakır'da insan ticareti mağduru olan bir kadını yakaladı. Palu'da yakalanan M.A.Y'nin evinde yapılan aramada da 4-5 gram esrar ele geçirildi.

Zanlılar, “fuhuş amacıyla örgüt kurmak, örgütle yakınlarına fuhuş yaptırmak, aklen malul kıza zorla fuhuş yaptırmak, küçük yaştaki kıza fuhuş yaptırmak, darp ve tehdit etmek, kimliği alıkoymak, odaya kapatarak zorla fuhuş yaptırmak, insan ticareti yapmak, fuhuş yaptırmak amacıyla yurt içi ve dışından kadın temin etmek, haksız kazanç sağlamak ve esrar bulundurmak” iddialarıyla adli makamlara sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious