Engelsiz parkta engelsiz kafeterya

  • Giriş : 04.07.2006 / 00:00:00

Konya'ya bağlı Meram Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete açılan ve Konya'da engellilere yönelik ilk park olma özelliğini taşıyan "Niyazi Usta Engelsiz Parkı"na yapılan kafeterya törenle hizmete girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Park içine yapılan kafeterya Konya Milletvekili Ahmet Büyükakkaşlar, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla hizmete açıldı.

Engellilere yönelik bir parkı ilk defa gezdiğini dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Büyükakkaşlar, "Gerçekten çok güzel bir park olmuş. Bu parktan engelli insanlarımız çok iyi bir şekilde yararlanabilirler. Böyle güzel bir tesisi Konya'mıza kazandırdığı için başta Meram Belediye Başkanı'mız Sayın Refik Tuzcuoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Geçen yıl hizmete açtıkları bu parkın daha iyi hizmet vereceğini belirten Başkan Tuzcuoğlu ise "Parklarımızda yeni bir sistemi devreye soktuk. Bir müstecir tarafından işletilen parklarımız hem daha iyi temizleniyor hem de halkımıza daha güzel hizmet sunuluyor. Belediye olarak da park bakımını yapacak personelden tasarruf yapmış oluyoruz. Bu kafeteryanın hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Engellilere yönelik Türkiye'de ikinci Konya'da ilk park olma özelliğini taşıyan Harmancık Mahallesi'ndeki "Niyazi Usta Engelsiz Parkı"na yapılan kafeterya dualarla hizmete açıldı. Yapımcı Ahmet Karagözler tarafından Başkan Tuzcuoğlu'na ve parka ismini veren Niyazi Usta'ya plaket verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious