Engin: istifa etmek kolay!

  • Giriş : 11.11.2007 / 08:57:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 09:00:29

Sinan Engin: İstifa etmek kolay, başkanla birlikte hareket ediyorum

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, Sivasspor maçında siyah-beyazlı taraftarların futbolcularını protesto etmelerinin yanlış olduğunu belirterek, ''Taraftarların herşeyi bir kenara bırakıp, bugün takımını desteklemesi gerekiyordu'' dedi.


      Sinan Engin, maçtan sonra yaptığı açıklamada, FC Liverpool'a 8-0 yenildikleri için gerçek Beşiktaşlılar'dan özür dilediklerini ifade ederek, ''Biz de çok üzgünüz, günlerdir uyumuyoruz. Bugün Beşiktaş'ın çok önemli maçı var. Herşeyi bir kenara bırakmak lazım. Maçın başında, devre arasında ve maç sonunda protestonu yaparsın. Ne istiyorsan söylersin, boynumuz kıldan ince ama takımın galipken, sen takımını destekleyeceksin. Eğer takımını düşünüyorsan. Futbolcu topu ayağına aldığında onu yuhalarsan demek ki bir art niyet var'' diye konuştu.


      FC Liverpool maçında beklemedikleri bir 8-0'lık yenilgi aldıklarını kaydeden Engin, ''Kimse 8-0 mağlup olmak istemezdi ama Beşiktaş'ın gücü bu, güç farkı var dedik. Avrupalı haftada 3 maç da oynar 5 maç da oynar. Ben, takımı düşünerek Fenerbahçe maçının tehirini düşündüm. Tribünde kimse benim kadar Beşiktaşlı değil. Bir tutturmuşlar 101. yıl diye. 100. yılda yaptıklarımı anlatırsam ayıp olur. Beşiktaş'ta idarecilik yapmış, birtakım zararlar vermişler ama bakıyorum acayip şekilde bir işlere girmişler. Başkan pazartesi bunu anlatır'' dedi.
     
     ''DEVRE ARASINDA 3 OYUNCU ALIRIZ''
     

Engin, devre arasında 3 oyuncu transfer etmek için düğmeye bastıklarını, bunun için çalışacaklarını söyledi.


      Kendisi göreve geldikten sonra teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile takımın durumuna baktıklarını belirten Engin, şöyle devam etti:


      ''Ben göreve geldim, hocayla berabere baktık, bu takıma 5-6 oyuncu lazım. Hadi 5-6 tane yapamayız, devre arasında 3 tane alırız. 3 gün önce başkan ve hocayla beraber düğmeye bastık. Önümüzdeki hafta 8-10 kişi Avrupa'ya yayılacağız. Sezon başında bir takım yanlışlar yapılmış. Hoca yalnız kalmış, bazı şeyleri istediği gibi yapamamış.''
     
     ''İSTİFA ETMEK ÇOK KOLAY''
     

Engin, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile beraber hareket ettiğini, başkan ne söylerse onu yapacağını söyledi.


      PAF takımla çıkma kararını yönetimin verdiğini ama uygulanamadığını ifade eden Engin, şunları kaydetti:


      ''PAF takımıyla çıkma kararı vermiştir yönetim, olmamıştır, yapamamışızdır. Başkan bana söyledi, yönetim kurulu kararıyla ben Fenerbahçe maçından sonra açıkladım. Başkanın da canı yanmış o da hakemlerden müzdarip, ama Liverpool maçı 8-0 olunca futbolcular 'Sivasspor maçını oynayalım' dedi.


      Beşiktaş'ın iyi gitmesini istemeyen bir topluluk mu var? Maç bitsin Sinan'a da başkana da herşeyi söyle. Başkan bu kulübü 30 milyon dolar para vermiş, yapılan şeyler yanlış olabilir. Pazartesi günü kendisi çok net söyleyecek. Yazık bu maça, bu taraftar bugün bizi destekleseydi, bu çocuklar maçı kazanırdı. Eğer gerçek Beşiktaşlı ise bu arkadaşlar, hepsini de tanıyorum. Sen bizi PAF takımını çıkarmadık diye protesto ediyorsan et ama bu futbolcu topluluğuna maçı kazandır. Bu futbolcuların bugün bir günahı yoktu.


      İstifa etmek çok kolay. Başkanla beraber hareket ediyorum. Başkan ne karar verirse 1 dakika durmam. Başkan ne söylerse onu yaparım. 2010'a kadar mukavelem var, tazminatlı. Tazminat alıp, çıkıp konuşanlar var. Ben tazminat da almam.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious