Enkaz bölgesinde şartlar zorlaşıyor

Enkaz bölgesinde şartlar zorlaşıyor.8796
  • Giriş : 26.03.2009 / 13:54:00

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden, Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bölge için kötü haber...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bölgede, bugün akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının gece yarısından itibaren kuvvetleneceğini ve yarın da süreceğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, helikopter kazasının meydana geldiği bölgede son verilere göre değerlendirilen hava durumuna yer verildi.

Buna göre, arama yapılan Kurucaova, Tekir mevkisi ve Göksun'u içine alan bölgede, bu akşam saatlerinden itibaren kar yağışı başlayacak. Kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren kuvvetlenerek etkisini artırması bekleniyor. Görüş mesafesi bu bölgede yağış anında ortalama 50-500 metre arasında değişebilecek.

Kaza koordinatlarına en yakın noktada bugün öğleden sonra havanın çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışı gece saatlerinden itibaren kuvvetlenerek etkisini artıracak. Görüş mesafesi ortalama 700 metre, yağış anında 100-300 metre, kuvvetli kar yağışı sırasında 50-100 metre arasında seyredecek. Rüzgar, güney ve güneybatı yönlerden 20-35 km/saat hızla esecek.

Kaza koordinatlarına en yakın noktada havanın yarın çok bulutlu ve kuvvetli kar yağışlı geçmesi ve görüş mesafesinin ortalama 300-500 metre, kar yağışı anında 50-100 metre arasında seyretmesi bekleniyor. Rüzgar, güney ve güneydoğu yönlerden 15-30 km/saat hızla esecek.

HELİKOPTERİN DÜŞTÜĞÜ TAHMİN EDİLEN GÖKSUN İLÇESİNE BAĞLI KURUCAOVA KÖYÜNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan helikopterin düştüğü tahmin edilen Göksun ilçesine bağlı Kurucaova köyünde endişeli bekleyiş sürüyor.

Özel tim, korucular, askerler ve sivil savunma ekiplerinin köyün kuzey ve doğusunda kalan dağlık kesimlerde sürdürdüğü çalışmaların sonucunu çok sayıda partili Kurucaova köyünde merak ve endişeyle bekliyor. Köy meydanında ambulanslar hazır bekletiliyor.

Bölgede yağmur ve kar yağışı aralıklı sürüyor, tepelere doğru 100 metreden itibaren yoğun sis devam ediyor. Yoğun sis ve yağış, arama çalışmalarını olumsuz etkiliyor.

Görevlendirildikleri bölgedeki arama çalışmalarından dönen korucular, bölgede kar kalınlığının 40 santimetreden başlayıp yer yer 1 metreye ulaştığını, bazı kesimlerde yürümekte dahi güçlük çektiklerini belirtiyor.

Dün akşam Çardak beldesi ile Sisne köyünün güneyindeki dağlık kesimlerde yürütülen arama çalışmaları bugün Kurucaova köyünde yoğunlaştırıldı.

Halen alanın doğusunda yer alan Çardak bölgesinde 2, Kurucaova köyünde 6 ekip arama çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmaları takip eden BBP üyeleri, bölgede uçak veya helikopter görmediklerini, bu araçların sesini duymadıklarını belirterek, açıklamaların inandırıcı olmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*