Enkazdan 7 kişi yaralı kurtarıldı

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'daki 7. Kolordu Komutanlığı'na ait asker personel lojmanındaki kalorifer kazanı patlamasından 7 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır Valiliği, patlamanın nedenini kalorifer kazanın patlaması olarak açıkladı. Açıklamada şimdiye kadar ölünün olmadığı belirtilirken, 7 kişinin yaralı olarak enkazın altından çıkarıldığı belirtildi.

Diyarbakır'daki 7. Kolordu Komutanlığı'nı bünyesindeki askeri lojmanda bir patlama meydana geldi. 5 katlı bir binanın yarısı çöktü, diğer yarısında da büyük hasar oluştu.

Saat 08:25'te meydana gelen patlamanın ardından, bina büyük bir gürültüyle yıkıldı. Askeri personal de kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Binanın enkazı altında kaç kişinin bulunduğu henüz bilinmiyor.

Şu ana kadar yapılan çalışmalarda, 2'si çocuk 7 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Yaralılar, Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

10 dairelik binada yaklaşık 40 askeri personel ve ailesinin yaşadığı öğrenildi. Patlamanın sabah saat 08.25 meydana gelmesi ve birçok askeri personeli işe, çocukların okula gitmesi yaralı sayısının daha fazla olmasını engelledi.

Patlamanın etkisiyle yaklaşık 50 metre uzaklıktaki binaların camları kırıldı.

Öte yandan eski olan binanın kalorifer kazanın dün bakıma alındığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious