Enver İbrahim serbest bırakıldı

Enver İbrahim serbest bırakıldı.15063
  • Giriş : 17.07.2008 / 09:53:00

Malezya'da ''fiili livata'' ile suçlanan ve dün gözaltına alınan muhalefet lideri Enver İbrahim serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Malezya'da ''fiili livata'' ile suçlanan ve dün gözaltına alınan muhalefet lideri Enver İbrahim, bir ay sonra polise bildirimde bulunmak koşuluyla serbest bırakıldı.

Avukatları, Enver İbrahim'in yerel saatle 09:45'de (TSİ 04:45) salıverildiğini bildirdi.

Enver İbrahim'in 18 Ağustosta polise rapor verme koşuluyla serbest bırakıldığını belirten avukatları, Enver İbrahim'in salıverilmesinden sonra hala ''fiili livata'' iddialarıyla ilgili resmen suçlanabileceğini kaydetti.

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir polis yetkilisi, Enver İbrahim'in tekrar ifadesine başvurulmasının düşünülmediğini,sonraki sürece karar vereceklerini belirtti.

Eski bir erkek yardımcısı tarafından yöneltilen suçlamaların, hükümete muhalefetini engellemek için yapılan siyasi bir oyun olduğunu savunan Enver İbrahim'in, bugün bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Enver İbrahim, 1998'de de başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde, Asya mali krizi sırasında dönemin Başbakanı Mahathir Muhammed liderliğindeki hükümet aleyhine yapılan sokak gösterilerine önderlik etmesinden sonra benzer bir suçlamayla görevinden alınmıştı. Yüksek Mahkeme 2004'te hakkındaki kararı iptal edinceye kadar Enver İbrahim 6 yıl hapis yatmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*