EPDK'dan Anadolu Ajansı'na yalanlama

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bugün Anadolu Ajansı tarafından yayın organlarına geçilen haberde yer alan, 'Başbakanlık tarafından EPDK yönetimi hakkında soruşturma açılmasının istendiği' yönündeki ifadenin tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

EPDK AA'nın haberi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Kurumun İstanbul'da bulunan irtibat bürosu hakkında daha önce 2003 ve 2004 yıllarında Başbakanlık, Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun müfettişlerinin ortaklaşa yaptığı denetimlerde hukuka aykırı hiç bir hususun olmadığının tespit edildiği kaydedildi.

Kurumun 2005 yılı faaliyetleri hakkında rutin denetim çalışması sırasında da konunun tekrar incelendiği ve kurumun yönetimi hakkında herhangi bir soruşturma açılması gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığının ifade edildiği açıklamada şöyle denildi:

"Ayrıca, aynı haberdeki Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Krumu tarafından önceki yıllarda diğer kurul ve kamu kuruluşlarına olduğu gibi Kurumumuz hakkında da yapılan rutin denetimin de konuyla hiç bir bağlantısı yoktur. Kurumumuz hakkında sonuçlandırılmamış ve gizliliği esas olan denetim çalışmalarının kamuoyuna gerçek dışı bir şekilde sunulması Kurumumuzun yıpratılmasına yönelik bir çaba olarak değerlendirilmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious