'Epilepsi ve Ben' resim yarışması

'Epilepsi ve Ben' resim yarışması.15932
  • Giriş : 08.06.2009 / 17:04:00

Türk Epilepsi İle Savaş Derneği ile Sanofi-aventis'in işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Epilepsi ve Ben' resim yarışmasının sonuçları açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

6 Haziran'da Heybeliada'da yapılan törende, 6-11 yaş kategorisinde Hazal Ceylan'a, 12-16 yaş kategorisinde ise Zekican Sarısoy'a birincilik ödülü verildi.

Sanofi-aventis ve Türk Epilepsi İle Savaş Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Epilepsi ve Ben” konulu resim yarışmasını kazananlar belli oldu. Tüm Türkiye'den 175 eserin katıldığı yarışmanın ödülleri, 6 Haziran Cumartesi günü “Epilepsi Günleri Sempozyumu” kapsamında Heybeliada Merit Halki Palace Oteli'nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Yarışmanın 6-11 yaş kategorisinde, Hazal Ceylan birinci, Eda Özkan ikinci, Merve Deniz Çiçek ve Selin Akkaya üçüncü; 12-16 yaş kategorisinde ise Zekican Sarısoy birinci, Pelin Yavaş ikinci ve Ayşe Kara üçüncü oldular. Her iki kategoride de birinciye 2.000 TL, ikinciye 1.500 TL ve üçüncüye 1.000 TL para ödülü verildi.

Türk Epilepsi İle Savaş Derneği'nden Prof. Dr. Çiğdem Özkara, yarışmanın amacını şu şekilde açıklıyor: “Türkiye genelinde epilepsi hastalığı bulunan 6-16 yaş arasındaki çocuklara hitap eden bu yarışmanın amacı, epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsisi olan çocukların kendilerini ifade etmesini sağlamak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmaktır.”

Yarışmacıların suluboya, yağlıboya, yağlı ve kuru pastel ya da karışık türlerde katıldıkları yarışmanın jürisi ise alanında uzman isimlerden oluşturuldu. Eserler, ressam Neş'e Erdok, ressam Evin İyem, çocuk psikiyatrisi uzmanı Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden Doç. Dr. Hande Sert, Türk Epilepsi İle Savaş Derneği'nden Prof. Dr. Barış Baklan, Prof. Dr. Çiğdem Özkara, Prof. Dr. Ayşın Dervent, Prof. Dr. İbrahim Bora ve Prof. Dr. M. Barış Korkmaz'ın yer aldıkları jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmada dereceye giren ve jüri tarafından seçilen 18 eser, 5-6 Haziran tarihlerinde Heybeliada Merit Halki Palace Oteli'nde ve ardından çeşitli hastanelerde sergilenecek. Dereceye giren resimlerden hatıra pulları üretilmesi de planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*