Er Gökçen gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Er Gökçen gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.9516
  • Giriş : 27.06.2008 / 18:18:00

Onbaşı Faik Gökçen Şırnak'ın Uludere ilçesinde önceki gün tankın devrilmesi sonucu şehit düşmüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih Gökçen, kardeşine olan son görevini tabutunun başında bir asker gibi hazır olda bekleyerek yerine getirdi.

Şehit Tank Er Gökçen'in cenazesi Ulu Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Pınarbaşı Şehitliği'nde toprağa verildi. Fatih Gökçen'in, şehit ikiz kardeşinin tabutunun başında cenaze töreni boyunca hazır olda beklemesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Uludere ilçesinde önceki gün operasyondan dönerken tankın devrilmesi sonucu Bursalı tankçı Onbaşı Faik Gökçen şehit olmuştu. Bursa merkez Osmangazi ilçesinde İvazpaşa'daki evlerinde dünden bu yana taziyeleri kabul eden şehit erin ailesi, cenazeyle birlikte Ulu Camii avlusuna geldi. Cenazeye Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Erdinç, askeri erkan, ilçe belediye başkanları ve binlerce kişi katıldı.

Şehit erin annesi Münevver ve babası İsmail Gökçen güçlükle ayakta durabildi. İkiz kardeşinin cenazesine gözyaşları içerisinde katılan Ankara Güvercinlik'te halen askerliğini sürdüren Fatih Gökçen de, kardeşine olan son görevini tabutunun başında bir asker gibi hazır olda bekleyerek yerine getirdi.

Camii avlusuna gelen Bursa Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Erdinç, şehitin ikiz kardeşini teselli ederek; "Allah herkese böyle bir ölüm nasip etsin, bu sıradan bir ölüm değil" dedi. Tümgeneral Erdinç, ardından şehit erin anne ve babasının da yanına giderek taziyelerini iletti. Tümgeneral Erdinç, acılı anne babanın tansiyonunun ölçülmesini istedi. Tümgeneral Erdinç, acılı anne babayı sakinleştirmeye çalıştı. Şehit erin annesi Münevver Gökçen, eşi İsmail Gökçen'i tören boyunca elini tutarak sakinleştirmeye çalıştı. Acılı anne; "Bu sıradan bir ölüm değil, sakin ol" diyerek eşini teskin etmeye çalıştı.

Cenaze namazının ardından şehit Faik Gökçen'in tabutu askerlerin omuzlarında cenaze aracına taşındı. Bu sırada binlerce kişi, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları attı. Vatandaşlar da alkışlarla şehidi son yolculuğuna uğurladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious