Er meydanında kene seferberliği

Er meydanında kene seferberliği.12937
  • Giriş : 23.06.2009 / 14:01:00

Edirne Belediyesi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Er Meydanı'nda keneyle mücadele kapsamında ilaçlama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Belediyenin veteriner hekimi Mehmet Rodoplu, Er Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne genelindeki ilaçlama çalışmaları kapsamında, güreşlerin yapılacağı Er Meydanı'na daha çok özen gösterdiklerini belirtti.

Rodoplu, 648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne az bir süre kaldığını, ilaçlama çalışmalarına hız verdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Kırkpınar'a çok az bir süre kaldı. Sarayiçi mevkiinde dış ortamın ilaçlamasını bitirdik. Keneyle mücadele için 15 kişilik kene ilaçlama ekibi kurduk. Sarayiçi çevresi ve Er Meydanı'na ayrı bir özen gösteriyoruz. Güreşçilerimiz ve seyircilerin herhangi bir kene ısırığı vakasıyla karşılaşmamaları için tedbirlerimizi aldık. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne kadar ilaçlamalarımız devam edecek.''

Hava sıcaklıklarının artmasıyla kenelerin yumurtadan çıkması için uygun koşulların oluştuğunu belirten Rodoplu, şu ana kadar herhangi bir vakayla karşılaşmadıklarını bildirdi.

-BAŞPEHLİVAN KARA ''KORKU YOK'' DEDİ

646 ve 647. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara ise belediyenin yaptığı ilaçlama çalışmasının güzel olduğunu belirtti.

Kara, Kırkpınar'ın uluslararası bir organizasyon olduğunu ve her türlü tedbirin alınması gerektiğini bildirerek, ''Belediyenin böyle bir çalışma yapması güzel bir şey. Bence her şey olacağına varır. Kaderinizde ne varsa onu yaşarsınız. Ne keneden ne de rakiplerimden korkmuyorum'' dedi.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl da başpehlivan olduğu taktirde altın kemeri alma hakkına erişeceğini hatırlatan Kara, çok çalıştığını ve yine başpehlivan olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*