Er meydanındaki güreş hastanede bitti

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Bilecik'te er meydanına çıkan güreşçilerin yaklaşık 1,5 saat süren mücadelesi hastanede son buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bilecik Valisi Musa Çolak, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Milletvekilleri Fahrettin Poyraz ile Güreş Ağası Üzeyir Yıldırım'ın yanı sıra çok sayıda vatandaşın izlediği güreş müsabakaları, kıran kırana geçti. En büyük mücadele ise başaltı müsabakalarının yarı finalinde yaşandı. Müsabakalara Amasya'dan katılan Yusuf Türkkaya ile Sakarya'dan katılan İsmet Özmetin er meydanına çıktı. Birbirinin elini sıkıp öpüşerek güreşe başlayan iki pehlivan, ilk başta sıradan bir müsabaka sergilerken giderek rekabet kızıştı ve heyecan arttı. Birbirine karşı güreşin en ince oyunlarını sergileyen güreşçiler uzun süre yenişemediler. Yaklaşık 1 buçuk saat süren müsabakada sonuca gidilemeyince, devreye hakemler ve organizatörler girdi. Güreşçilere, müsabakanın bu kadar uzun sürmesinin sağlık açısından sakıncalı olabileceğini belirten hakemler, yaşça küçük olan Yusuf Türkkaya'nın yol vermesini istediler. Hala güreşmekte ısrar eden güreşçiler sonunda ikna edildi ve kendisinden yaşça büyük olan İsmet Özmetin'in elini öpen ve yenilgiyi kabul eden Yusuf Türkkaya ustasına yol vererek müsabakayı bitirdi. Ancak olanlar ondan sonra oldu.

Yol verme işlemi bittikten sonra bir anda yere yığılan güreşçi Yusuf Türkkaya baygınlık geçirdi. Stadyumda hazır bulunan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bilecik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yusuf Türkkaya'nın aşırı yorgunluktan bayıldığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 100 güreşçinin katıldığı müsabakalarda Sakarya'dan Şükrü Kazan ve Ankara'dan Vedat Ergin finalde karşılaştı. Final karşılaşmasında rakibini tuşla yenen Vedat Ergin, başpehlivan oldu.

Güreş müsabakalarında kategorilerine göre dereceye girenler şunlar: ''Baş: 1. Vedat Ergin, 2. Şükrü Kazan, 3. Ali Özen. Baş Altı: 1. İsmet Özmetin, 2.Yusuf Turkaya, 3.Metin Kılıç. Küçük Orta: 1. Yavuz Kocaer, 2. Gökhan Akça, 3. Temel Aktaş. Büyük Orta: 1.Bekir Okumuş, 2. Memiş Katmerlikaya, 3. Tuncay Yakışan. Deste: 1. Emre Karabacak, 2.İsmail Can, 3. Güven Konakçı. Ayak: 1. Aziz Yılmaz, 2.Ömer Eken, 3.Hakan Gültekin. Tozkoparan; 1. M. Ali Şahin, 2. İsmail Şeyfatop, 3.Serhan Yılmaz. Minikler 2: 1.Samet Doğan, 2.Hüseyin Atay, 3.Sedat Demir. Minikler 1; 1.Yunus Aslanpay, 2.Mustafa Aslan, 3. Burak Başol''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious