Er Ramazan Yüce ilk defa konuştu

Er Ramazan Yüce ilk defa konuştu.48064
  • Giriş : 02.02.2008 / 22:24:00

Er Ramazan Yüce tahliye edildikten sonra ilk defa konuştu: Mutluyum

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki tabur komutanlığına 21 Ekim 2007'de düzenlenen terörist saldırıdan sonra irtibat kesilen ve 4 Kasım'da TSK bünyesine katıldıktan sonra Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Van Askeri Mahkemesi tarafından tutuklanan 8 askerin, bugün görülen duruşmada tahliyesine karar verildi. Erlerden Ramazan Yüce, vatani hizmet süresinin tamamlanması nedeniyle terhis edildi.

VERİLECEK KARARA SAYGILI OLACAĞIM

Duruşmanın ardından tutuklu bulunduğu Hacıbekir Mahallesi'ndeki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Cezaevine götürülen er Ramazan Yüce, işlemlerinin tamamlanmasının ardından avukatı Dinçel Aslan ve annesi Fatma Aydın ile buradan ayrıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yüce, tahliye kararından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Anneme kavuşmanın sevincini yaşıyorum'' dedi. Yüce, yargılamanın devam ettiğini, yargının bundan sonraki vereceği karara saygılı olacağını sözlerine ekledi.

Ramazan Yüce'nin annesi Fatma Aydın da oğluna kavuşmanın sevincini yaşadığını, aylardır bugünü beklediğini ifade etti. Tahliye kararı verilen diğer 7 askerin de Merkez Komutanlığına götürüldüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious