Er Tiryaki, elektrik akımına kapılarak şehit oldu

Er Tiryaki, elektrik akımına kapılarak şehit oldu.13141
  • Giriş : 25.05.2008 / 15:25:00

Siirt'in Eruh ilçesinde elektrik akımına kapılarak şehit olan Piyade Er Tiryaki için Gaziantep'te tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siirt'in Eruh ilçesinde elektrik akımına kapılarak şehit olan Piyade Er Abdulkadir Tiryaki için Gaziantep'te tören düzenlendi.

Siirt 23. Tugay Komutanlığına bağlı Bilgili Jandarma Karakolunda görev yaparken şehit olan Tiryaki için Gaziantep Ulu Camisi'nde düzenlenen törene, ailesi ve yakınları, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı, Özlem Müftüoğlu, Akif Ekici, Hasan Özdemir, askeri ve idari erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Tiryaki'nin cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra eller üzerinde cami avlusundan çıkarılarak, top arabasına konuldu. Bir süre sonra top arabasından alınarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği cenaze aracına yerleştirilen cenaze, toprağa verilmek üzere Karkamış ilçesine bağlı Ayyıldız köyüne götürüldü.

Bu arada, şehit erin annesi Zekiye Tiryaki tören boyunca ayakta durmakta zorlandı. Acılı anneye zaman zaman sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Törende taziyeleri, şehit er Tiryaki'nin Gaziantep Vergi Mahkemesinde hakim olarak görev yapan ağabeyi Beyhan Tiryaki kabul etti.

Şehit erin tezkeresini almasına 3 ay kaldığı ve 3 gün önce annesini telefonla arayarak sağlığının iyi olduğunu bildirdiği ve üzülmemesini istediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious